Perutnina prva u Final four

Zvonimir Šimunović • nedjelja, 16.03.2008.

Rukometaši čakovečke Perutnine PIPO IPC prvi su izborili nastup u polufinalu Hrvatskoga kupa. Oni su u unaprijed odigranoj utakmici četvrtfinala pobijedili u Osijeku istoimenog domaćina...

Prvi dio utakmice protekao je u izjednačenoj igri bez veće prednosti za ijednu momčad. Ključni trenuci prvog dijela bili su nakon 15. minute kada gosti serijom 1:7 dolaze do vodstva 11:15. Do poluvremena Osijek je uspio smanjiti zaostatak na minus tri, no u drugom dijelu rukometaši Perutnine rutinirano su čuvali i sačuvali prednost koja je sezala od tri do šest razlike da bi završilo na konačnih 34:38.

Najefikasniji igrač pobjedničke momčadi bio je Arnaduovski s devet pogodaka (tri iz sedmerca), a pratio ga je Turk sa šest. Kod Osječana Tomas je postigao pet pogodaka.