Union Olimpija - Zagreb CO: Blijedi "Mravi"

Branimir Korać • nedjelja, 16.03.2008.

Zagreb je odigrao lošu utakmicu u Ljubljani i upisao je na kraju vrlo visok poraz. Ljubljančani su slavili s visokih 93:72, a poraz je ublažen s dvije trice na samom kraju susreta...

Malo je toga polazilo Zagrebovim igračima za rukom. Trener Pavličević rotirao je momčad, pokušavao pronaći dobitnu kombinaciju, ali raspoloženih igrača nije imao. S druge strane Olimpija je igrala vrlo dobro i na kraju je prilično lako došla do pobjede.

Od samog početka utakmice Olimpija je krenula snažno. Vrlo brzo povela je s 9:0, a Zagreb je tri minute čekao na prve poene. Ljubljančani su u prvoj četvrtini bez većih problema održavali prednost, a i kad bi Zagreb zaprijetio, sijevnula bi trica i sve se vratilo na početak.

U drugih deset minuta puno bolja igra Zagreba i na samom početku serijom 7:0 Zagrebaši smanjuju zaostatak. S dvije trice Simona sredinom druge četvrtine gosti su po prvi put i poveli, 37:36, što je ujedno bilo i jedino vodstvo na susretu. Milič, Begič i Dragič ubrzo odgovaraju serijom 9:0 i odvode Olimpiju na ponovno respektabilnih 45:37.

Na startu drugog poluvremena Vladović je još jednom približio Zagreb na svega tri poena zaostatka, ali sredinom četvrtine Milič i Taylor kažnjavaju pogreške Vladovića i Papca i Olimpija ponovno bježi na 65:54. Tu se utakmica definitivno prelomila na stranu Slovenaca. Do kraja susreta Zagreb više nije uspio doći na manje od deset poena zaostatka, a prednost Olimpije rasla je i do previsokih plus 26.

Kod Zagreba najistaknutiji bili su Simon, Vladović i Dundović s po 14 poena, a Dundović je uhvatio i osam skokova. U redovima domaćina po 17 poena ubacili su Miha Zupan i Ronnell Taylor.