1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 19.03.2008., Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1.500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Siniša Premužaj (Varaždin), Siniša Sabljak (Požega)
Željko Malčić 7'
Cibalia

Osijek - Cibalia: Domaćini ostaju gazde

Petar Plevnik • srijeda, 19.03.2008.

Još jedan slavonski derbi između Osijeka i Cibalije u Gradskom vrtu donio je nastavak tradicije domaćih pobjeda. Iako su gosti nakon manje od 10 minuta igre bili u vodstvu, Osječani su tijekom većeg dijela susreta bili dominantnija momčad i posve zasluženo došli do tri boda...

Ivica Lončarević
75'
Ante Zore
46'
25
Ivan Baraban
46'
15
Adin Džafić
73'
Srećko Lušić

Slavonski derbi ni ovaj put nije pretjerano napunio tribine Gradskog vrta, no nešto više od 1000 mahom domaćih pristalica moglo je po prvi put ove sezone u dresu Osijeka od prve minute vidjeti još jednog iz plejade mladih osječkih napadača Igora Prijića, dok se sve donedavno nominalno prvi napadač Karlo Primorac ovaj put nije našao ni na klupi za pričuve.

Prvi su zaprijetili domaćini, pokušao je Todorčev udarcem s 20-ak metara, no lopta odlazi pored gola. U svom prvom izletu u 16-erac Osječana, Vinkovčani su stigli u vodstvo. Osječanin u dresu Cibalije Tomislav Radotić ubacio je s desne strane, a u 16-ercu Osječana na loptu su startali Pranjić i Malčić, da bi ona u neobičnoj putanji završila u desnom kutu iznenađenog Skendera za 0:1.

Rano vodstvo gostiju nije previše uznemirilo bijelo-plave, koji su nastavili s pritiskom prema vratima Burcse, a prvu prigodu za izjednačenje imali su u 18. minuti, nakon što je požrtvovni Vida probio desni bok, uputio povratnu loptu za Prijića, no udarac mladog osječkog napadača od vinkovačkih braniča odlazi u korner.

Upravo je ubačaj iz kuta osam minuta kasnije bio sretan za Osječane. Danas vrlo dobri Šolić je centrirao, a na petercu gostiju najviši je Smoje, koji glavom u skoku matira skamenjenog Burcsu za 1:1. I nakon izjednačujućeg pogotka Osijek je bio dominantnija momčad, a najbolju prigodu za vodstvo u 41. je minuti imao Hrnčević, koji nakon ubačaja Pavličića sjajnim volej udarcem u zraku prisiljava Burcsu na intervenciju.

Slika 1 od 2.

I u nastavak susreta Osijek je krenuo agresivnije, što se domaćnima isplatilo u 56. minuti. Danas ponajbolji igrač u redovima domaćina Milan Pavličić s desne je strane promješao obranu gostiju, uputio paralelu na drugu vratnicu, gdje nes(p)retni Radas, iako oko njega nije bilo nikog od domaćih napadača, u pokušaju da intervenira zakucava loptu pod gredu nemoćnog Burcse za 2:1 Osijeka.

Vodstvo Osječana primoralo je do tada prilično napadački nezainteresirane Vinkovčane na nešto ofenzivniju igru, a prvi je golu Skendera zaprijetio Radotić, no njegov snažan udarac s preko 20 metara odlazi pored gola. Četiri minute kasnije nakon ubacivanja Radasa, Dodik je ostao zaboravljan na drugoj vratnici, čiji pokušaj lob udarca glavom od vrha grede Skenderova gola završava u gol autu.

Nadu gostiju da Gradski vrt mogu napustiti neporaženi dodatno je u 72. minuti podgrijao mladi veznjak domaćina Domagoj Vida, koji je neoprezno startao na Borisa Leutara, zbog čega je domaći veznjak pocrvenio, a gostujući kapetan zbog ozljede morao napustiti igru i prepustiti mjestu napadaču Adinu Džafiću.

Iako su brojčano nadmoćno gosti od tog trenutka preuzeli inicijativu, do kraja susreta uspjeli su tek jednom stvoriti kakvu takvu opasnost pred golom Skendera uspjeli; Baraban se u 83. minuti na rubu 16-erca izborio za poziciju, no njegov mlaki udarac je završava u naručju Skendera. Bilo je to i posljednje uzbuđenja na susretu, u kojem su Osječani potpuno zasluženo upisali nova tri boda.