Porazi Ferića i Kelentrića

Petar Plevnik • subota, 05.04.2008.

Nakon tri susreta odigrana u srijedu, subota je donijela nova četiri dvoboja 27. kola Bundeslige. Lemgo je pobjedom nad Gummersbachom dodatno zagorčao i onako lošu sezonu gostiju, dok je Lübbecke protiv Grosswallstadta na domaćem parketu propustio uzeti važen bodove u borbi za ostanak u ligi...

Crnoj seriji Göppingena od šest uzastopnih poraza napokon je stigao kraj. Predvođen Schöneom sa šest te Schweikardtom sa pet pogodaka Frisch Auf slavio je na domaćem terenu protiv Mindena sa 27:26. Kod gostiju po šest pogodaka Haaßa i Simona.

Istim rezultatom, samo u korist gostiju, završen je dvoboj Lübbeckea i Grosswallstadta. Iako su domaćini na odmor otišli s dva pogotka prednosti (14:12), u posljednjih 10 minuta gosti rade preokret i stižu do konačnih 27:26. Kod gostiju najbolji Kunz sa devet i Müller sa osam pogodaka, dok u sastavu Zlatka Ferića sedam pogodaka Hildebranda.

Iako rezultat sugerira drugačije, neizvjesnosti nije bilo u dvoboju Lemga i Gummersbacha, u kojem su sa 30:29 slavili domaćini i tako vrlo vjerojatno izbacili Gummersbach iz utrke za nastup u Kupu EHF-a. Samo je početnih 10-ak minuta proteklo u izjednačenoj igri, dok su ostatak susreta kontrolirali domaćini i predvođeni Krausom i Stephanom sa osam pogodaka stigli do pobjede. Kod gostiju sedam pogodaka Alvanosa.

Treću uzastopnu pobjedu za učvršćenje u sredini ljestvice upisao je Magdeburg, koji je slavio na gostovanju kod Melsungena Marija Kelentrića. Već do odmora gosti su imali velikih 16:8, koje su u nastavku bez problema očuvali za konačnih 31:25. Goste je do pobjede predvodio raspoloženi Kabengele sa 10 pogodaka, dok kod domaćina devet pogodaka Karipidisa.

23. travnja na rasporedu su dva preostala susreta 27. kola, u kojima se sastaju Kiel - Essen te Füchse Berlin - Wilhemshavener.

Bundesliga, 27. kolo, 5.4.2008.:
Lübbecke - Grosswallstadt 26:27, Lemgo - Gummersbach 30:29, Göppingen - Minden 27:26, Melsungen - Magdeburg 25:31.

14Wetzlar 34904:986-8221
15Minden 34893:1009-11618
16TUSEM Essen 34931:1058-12718
17TuS N-Lübbecke 34874:1019-14518
18Wilhelmshavener HV 34866:1047-18114