Zagreb CB - Zadar: Nedodirljivi Zadrani

Branimir Korać • utorak, 08.04.2008.

Zadar je odradio odličnu utakmicu u Trnskom i tamo gdje ih je Zagreb zaustavio na putu prema trofeju u Kupu, uzvratio je svojim domaćinima na najbolji mogući način. Odličnom igrom potpuno ih je nadigrao i na kraju visoko slavio...

Kada se spoje dvije stvari, spasa nema. Upravo tako bilo je večeras u Trnskom. Zagreb je bio potpuno indisponiran, igrao je loše i taktički pogrešno, a s druge strane Zadar je bio pametan i dobar, koristio je brojne pogreške domaćina i na kraju ih kaznio i visoko slavio.

Zagreb je otvorio utakmicu s 10:4 što je bilo jedino svijetlo razdoblje u njihovoj igri. Nakon toga Zadar je napravio niz 8:0, preuzeo kontrolu nad rezultatom i održavao prednost. Tek je jednom Zagreb još poravnao i to odmah na 12:12 nakon čega je konstantno bio u zaostatku.

Zaostatak je do sredine druge četvrtine još uvijek bio minimalan, negdje do pet poena minusa, ali nakon toga Zadrani koriste Zagrebovo forsiranje u napadu i preko Johnsona, Brewera i Lalića bježi na deset poena viška. Iako je Zagreb imao 13 šuteva više u prvom poluvremenu iz igre, na odmoru je zaostajao 13 poena. Zadrani su iz igre u prvih 20 minuta šutirali sjajnih 65 posto dok ih je predvodio Corey Brewer s 18 poena.

Već na samom početku drugog dijela gosti su odlučili riješiti susret. Pobjegli su na gotovo 20 poena viška, održavali razmak bez problema te početkom posljednje četvrtine imali i najviših plus 23. Završetak posla bio je stvar rutine i Zadar je bez ikakvih problema na kraju došao do uvjerljive pobjede 101:84.

Veliku utakmicu odigrao je Corey Brewer koji je bio doslovno nezadrživ. Ubacio je 27 poena i predvodio strijelce. Dvoznamenkasti kod gostiju bili su i Johnson s 18 poena, Stipčević i Barać s po 13, Lalić s 12 te Gečevski s 10 poena. Kod domaćina Tomić s 12 poena i deset skokova jedini je zaslužio prolaznu ocjenu.