1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 12.04.2008, 18:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1500

Goran Tomičić • subota, 12.04.2008.

Slaven Belupo osvojio je tri boda pred 1.000 gledatelja po iznimno teškom terenu, no do pobjede nisu domaći nogometaši nimalo lako stigli. Slaven Belupo je dominirao terenom, a do vodstva je stigao nakon malo više od sat vremena igre i to uz malo sreće, a konačna potvrda slavlja stigla je u posljednjoj minuti utakmice pogotkom Stjepana Poljaka, koji je zabio za 2:0...

Petar Bošnjak
71'
Tomislav Čuljak
73'
15
Adin Džafić
80'
28
Edin Husić
84'
Srećko Lušić

Slaven Belupo i Cibalia su po kišom natoljenom terenu odigrali zanimljivu utakmicu. U četvrtoj minuti je Jurić bio u prilici, ali nije dobro reagirao. Domaći su prvi puta pokušali u 12. minuti, ali udarac Kokalovića je otišao kraj gola. Zanimljivo je bilo devet minuta kasnije, kad je Iveša dugim ispucavanjem umalo postigao pogodak, no Burcsa je ipak uspio odbiti u korner.

Farmaceuti su se bolje prilagodili teškim uvjetima i nastavili su dominirati. U 27. minuti je Jajalo iz kornera pronašao Poljaka, no njegov udarac je otišao kraj gola. Šest minuta kasnije je Poljak pokušao s dvadesetak metara, ali opet nije bio precizan. Nova prijetnja za vrata Cibalije stigla je u 48. minuti, kad je Kresinger pronašao Jajala, ali Bursca je zaustavio njegov pokušaj glavom.

U 64. minuti su domaći iskoristili bolju igru. Sjajan udarac Jajala s 25 metara je zaustavila vratnica, a lopta se odbila do Čavala, koji iz blizine nije pogriješio. Cibalia je nakon toga zaigrala mnogo agresivnije, ali ipak nije uspjela opasnije ugroziti Ivešu. Utakmica je mogla biti odlučena u 84. minuti, ali Bošnjak je pucao kraj gola. U posljednjoj minuti je Poljak iskoristio asistenciju Bošnjaka i lijepim udarcem potvrdio pobjedu domaćina.

T-Com 1. HNL, 28. kolo: Slaven Belupo - Cibalia 2:0