1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 12.04.2008, 18:00 h, Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka)
Inter-Zaprešić
0:0 Zagreb
Zagreb

Inter - Zagreb: Vidović promašio pobjedu

Kristian Hohnjec • subota, 12.04.2008.

Po vrlo teškom vremenu i terenu Inter i Zagreb odigrali su soldinu utakmicu. Nakon slabog prvog poluvremena, svjedočili smo vrlo dinamičnom nastavku, no pogodaka ipak nije bilo. Titulu tragičara ponio je Rajko Vidović promašivši dvije sjajne prilike...

Silvio Cavrić
55'

Domagoj Verhas
80'
20
Mario Rašić
87'
Igor Jugović
74'
4
Tomislav Labudović
77'

Miroslav Blažević

Uoči početka minutom šutnje odana je počast preminulom Hrvoju Ćustiću, a Zagrebaši su na teren istrčali u prigodnim majicama s likom i prezimenom nesretnog nogometaša. Milivoj Bračun zbog problema s kartonima bio je prisiljen u sastav uvrstiti Emmanuela Mahi Ebema i Tomislava Ceraja, obojica su više nego zadovoljili. Ćiro je pak krenuo s visokim Marinom Oršulićem kao centralnim veznim igračem.

Velike probleme nogometašima stvarala je vrlo uporna kiša i shodno natopljen teren. Sudac Vučkov, koji je zamijenio prvotno nominiranog Bebeka, u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena pokazao je čast šest žutih kartona. Od same igre u prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo. Inter je pokušavao doći do pogotka preko svojeg ofenzivnog trojca - Vidović - Kukec - Sivonjić. Iako su u nekoliko navrata imali obečavajuće kontre, Žuti na kraju nisu uspjeli stvoriti čistu priliku.

Opasno je bilo u 38. minuti kada je nakon kombinacije s Vidovićem u kazneni prostor ušao Sivonjić, no njegov udarac je naposljetku blokirao Marko Kartelo. Zagreb je igrao nešto kombinatornije i mirnije. Imali su Pjesnici inicijativu i premoć u imanju lopte, pa je logično opasnije bilo pred Šarlijinim golom. Jedinu pravu priliku u prvih 45 minuta nije uspio iskoristiti Senijad Ibričić. Zagrebova desetka u 24. minuti našla se sama na drugoj vratnici nakon ubačaja iz kuta, ali njegov volej odlično brani Šarlija. U ponovljenom pokušaju Ibričić je pucao pored desne vratnice.

Po povratku iz svlačionica vidjeli smo bolju i otvoreniju igru. Već u 46. minuti Nadarević je vrlo dobro pucao glavom nakon kornera, ali još je bolja intervencija Šarlije. U 50. minuti domaćin je propustio kolosalnu prigodu. Safet Nadarević kardinalno je pogriješio izgubivši loptu na dvadesetak metara, Vidović se sjurio prema Stojkiću, ali njegov prizeman udarac pogađa vratnicu. Lopta se odbila do Sivonjića, koji pokušava iz prve, no Stojkić sjajno brani na liniji gola.

U 62. nova prilika za Rajka Vidovića, ali centarfor domaćina nakon fantastične duge lopte Ceraja ponovno nije priseban, pucao je daleko iznad vrata. Nedugo zatim uzvratio je Zagreb. Senijad Ibričić pucao je oštro s 15 metara iskosa, no Marko Šarlija ponovno je na razini. U posljednjih 20 minuta tempo je pao. Ni jedni ni drugi nisu uspjeli stvoriti pravu priliku, a da je zadovoljan bodom Bračun je pokazao kada je napadača Sivonjića zamijenio defenzivnim veznim Verhasom. Najveće uzbuđenje dogodilo se u 90. minuti kada je Jonjić pao ili je srušen u kaznenom prostoru, Vučkom je pokazao da se igra nastavi. Završilo je tako bez pogodaka, bod za svakoga.