1. Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 26.04.2008, 16:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 500
Suci: Jurica Mihalj (V. Mlaka), Željko Novosel (Vrbovec), Mario Galović (Sl. Brod)
Zagreb
Zagreb
0:0 Zadar
Zadar

Zagreb - Zadar: Bolje da se nije igralo

Mihaela Bradovski • subota, 26.04.2008.

U Kranjčevićevoj smo vidjeli jednu vrlo slabu utakmicu između Zagreba i Zadra. Zadrani s razlogom više ne mogu misli usmjeriti na prvenstvo, a "bijeli" su previše komotno odigrali veći dio susreta. Stoga konačnih 0:0 nije iznenađenje...

Marko Grgić
69'
2
Marin Oršulić
72'
5
Damir Džidić
85'
Ante Mitrović
72'
11
Jure Jerbić
90'+2'

Dalibor Zebić

Početak susreta podsjećao je na nedavnu utakmicu u Gradskome vrtu. Pjesnici su bolje otvorili utakmicu i stvorili nekoliko izglednih prilika u prvih desetak minuta, a ostatak su susreta djelovali kao da su očekivali da će se pogodak postići sam od sebe.

Prvu priliku “bijeli” su propustili u 6. minuti kada je Jurendić pobjegao svome čuvaru i dodao za Ibričića čiji je udarac obranio Subašić. Već u idućoj minuti lijepo su kombinirali Pejić i Čutura koji je loptu dodao do Ibričić, a ovaj lagano puca u vratara gostiju.

I u 8. minuti prijete Zagrebaši, Mujdža centaršutom pronalazi Ibričića koji je uputio udarac glavom no lopta odlazi samo pored vrata. U 13. minuti javlja se Zadar. Sa 25. metara puca Ferdo Milin, a njegov udarac završava iznad vrata Škorića.

U idućoj minuti dupli pa Brkljače i Mujdže koji Brkljača upropaštava lošim udarcem u ruke Subašića. U tom se periodu uglavnom igralo između dva šesnaesterca uz terensku inicijativu Pjesnika. Nakon jednog kornera za goste Župan dolazi do lopte, ali puca ravno u vratara Zagreba. Igrala se 19. minuta.

Tek pet minuta kasnije nova prilika na drugoj strani terena. Jurendić se izborio za loptu i ponovno dodao za Senijada Ibričića koji je sam krenuo prema Subašiću, ali je netko iz obrane Zadrana uklonio nepriliku. U 28. minuti Mujdža nalazi današnjeg tragičara Ibričića koji puca glavom no “bijeli” su došli tek do novog kornera.

Poslije 30. minute susreta Zadrani uspostavljaju kontrolu na sredini terena, a do kraja prvoga dijela prilike se propustili Jurendić u 40. te Parlov u 45. minuti. U nastavku smo gledali još bezidejniju igru sa vrlo malo prilika i uzbuđenja.

Drugo su poluvrijeme otvorili Zadrani sa nekoliko kornera, ali bez konkretnih prilika. U 55. minuti Parlov prodire po desnoj strani, nalazi Jurendića koji umjesto udarca prema vratima gostiju loptu vraća za Ibričića, a njegov slab udarac brani Subašić.

Novu priliku koliko toliko vrijednu spomena vidjeli smo tek dvadeset minuta kasnije kada je nakon dodavanja Ibričića Parlov slabo pucao prema vratima Zadrana. Osam minuta kasnije i gosti bilježe jednu priliku, Tomasov puca sa tridesetak metara, vratar Zagreba siguran.

U 83. minuti Milin radi prekršaja nad Ibričićem zarađuje drugi žuti i ranije mora napustiti teren. Ibričić iz slobodnog udarca u posljednjih desetak minuta dva puta loše puca. Prvu je priliku propustio u 84. minuti, a drugu u zadnjoj minuti sudačke nadoknade.

Vezni red domaćina potpuno je podbacio, od Mujdže do Čuture svi su igrali bez ideje, a to se odrazilo na igru cijele momčadi i rezultat u konačnici. Zadrani nakon jedne također ne baš blistave predstave Ulicu pjesnika ipak napuštaju zadovoljni.