Kiel izbjegao blamažu

Petar Plevnik • nedjelja, 27.04.2008.

Iako raspored uoči susreta 31. kola Bundeslige nije nagovještavao velika uzbuđenja, Kiel je tek pogotkom Viktora Szilagyija u posljednjoj sekundi upisao pobjedu u Berlinu i tako zadržao prvo mjesto na ljestvici tri kola prije kraja prvenstva...

Uoči gostovanja Kiela u Berlinu očekivala se još jedna rutinska pobjeda Zebri, no susret protiv Füchsea pokazao je da i europski prvaci mogu imati slab dan. Kiel je na odmor otišao s dva pogotka prednosti (11:13) i ništa nije ukazivalo da će u nastavku susreta uslijediti prava drama. Domaćini su već u 43. minuti imali velikih pet razlike, no Kiel uspjeva u posljednju minutu ući s 26:26 te pogotkom Szilagyi u posljednoj sekundi doći do vrlo vjerojatno ključnih bodova u utrci za naslov.

Za razliku od Kiela, Flensburg je bez muke stigao do bodova na gostovanju kod Grosswallstadta. Goste je do konačnih 33:27 predvodio Eggert s devet pogodaka, a dobar učinak s pet pogodaka imao je Blaženko Lacković. Kod domaćina devet pogodaka Kunza.

Iako ni do susreta s Lemgom nije imao velikih izgleda da se umiješa u borbu za naslov, nakon nedjeljnog remija HSV ih je još više umanjio. U vrlo izjednačenom susretu, gosti su u posljednju minutu ušli s minimalnom prednošću, no Daniel Stephan 40-ak sekundi prije kraja postiže pogodak za 29:29 i donosi Lemgu bod. Prvi strijelac kod domaćina sa Kraus s osam pogodaka, dok je isti učinak kod gostiju ostvario Lindberg.

Popusta prema Mindenu nisu imali rukometaši Magdeburga, koji su na domaćem parketu slavili s uvjerljivih 37:23. U pobjedi domaćina najbolji Sprenger sa devet pogodaka, dok kod gostiju osam pogodaka Justa.

Do pobjede nije uspio stići ni Lübbecke, od kojeg je u gostima s 27:24 bio bolji Rhein-Neckar. U rutinskoj pobjedi Lavova istaknuo se Tkaczyk s osam pogodaka, dok kod domaćina pet pogodaka Skatara te 12 obrana Nikole Blažička, od čega čak pet iz sedmeraca.

Rutinska je bila i pobjeda Nordhorna nad Essenom. Predvođen Glandorfom s 10 pogodaka, Nordhorn je slavio s 28:23, a dva je pogotka u pobjedu domaćina ugradio i Goran Šprem. Kod gostiju sedam pogodaka Katzirza.

Novi poraz upisao je "fenjeraš" Wilhemshavener, od kojeg je na domaćem terenu s 37:34 bio bolji Melsungen. Vrlo dobru partiju sa 16 obrana pružio je Mario Kelentrić na vratima domaćina, a devet pogodaka postigao je Valo. Kod gostiju najbolji Christophersen sa sedam pogodaka.

Iznenađenja nije bilo ni u dvoboju Göppingena i Balingena, kojeg su s 32:21 u svoju korist riješili domaćini. U redovima domaćina najbolji Manojlović sa šest pogodaka, a jednom se u strijelce upisao i Dalibor Anušić. Kod gostiju šest pogodaka Kneera.

Bundesliga, 31. kolo, rezultati: Wetzlar - Gummersbach 25:26, Magdeburg - Minden 37:23, Großwallstadt - Flensburg 27:33, Nordhorn - TuSEM Essen 28:23, Luebbecke - Rhein Neckar Löwen 24:27, Melsungen - Wilhelmshavener 37:34, Göppingen - Balingen 32:21, Lemgo - HSV 29:29, Füchse Berlin - Kiel 26:27.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507