Elfsborg uvjerljiv u gostima

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.06.2008.

Posljednje tri utakmice prvog kola posljednjeg izdanja Intertoto kupa donijele su minimalnu gostujuću pobjedu mađarskog Honveda, uvjerljivu pobjedu Elfsborga i minimalnu Ekranasa...

U prvom susretu dana nogometaši Honveda slavili su u gostima, pobjedivši kazakhstanski Zhetysu Taldykorgan pred više od 3.000 gledatelja. Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu i to u periodu od svega 15 minuta. Domaći su nogometaši poveli u 59. minuti preko Mikhailova, no njihova radost nije dugo trajala. Za preokret gostiju nalzaslužniji je Zoltan Hercegfalvi koji se u listu strijelaca upisao u 65. minuti, a potom je desetak minuta kasnije, točnije u 74. asistirao Bojtoru za konačnih 2:1 svoje momčadi. Utakmicu je sudila sudačka trojka iz Hrvatske na čelu sa Vladom Svilokosom.

Nešto kasnije odigran je u Litvi susret između domaćeg Ekranasa i gostiju iz Estonije, nogometaša Trans Narve. U slaboj utakmici pogodaka nije bilo sve do 87. minute kada je dosuđen kazneni udarac u šesnaestercu gostiju. Deimantas Bička pogotkom s bijele točke postavio je konačnih 1:0.

U isto je vrijeme u glavnom gradu Farskih otoka pred nešto više od 500 gledatelja odigran susret između Torshavna i švedskog Elfsborga. Puno poznatiji i kvalitetniji Elfsborg slavio je sa visokih 4:1. Susret je otvorio pogodak Elmira Kurbegovića u 12. minuta dok je Jacobsson izjednačio samo pet minuta kasnije. Do kraja poluvremena, točnije u 26. minuti, u strijelce se upisao i Daniel Mobaeck koji je osim trećeg postigao i posljednji pogodak svoje momčadi u 56. minuti susreta. Za goste je precizan bio i Sjohage šest minuta ranije, u 50. minuti.