Senzacija iz Luksemburga

Goran Tomičić • subota, 28.06.2008.

Najveću senzaciju subotnjih uzvratnih utakmica prvog kola Intertoto kupa je priredila luksemburška Etzella, koja je na teškom gostovanju kod gruzijske Lokomotive izborila 2:2 i plasman u iduće kolo...

Prvi dvoboj je završio bez pobjednika, a uzvratu su obje momčadi u prvih 15 minuta postigle po jedan pogodak. Lokomotiva je povela u 25. minuti, no gosti su desetak minuta prije kraja realizirali kontru i s 2:2 otišli u iduće kolo.

Manousakis je u 57. minuti donio Ethnikosu prednost potrebnu za eliminaciju Bese, no Legi je u posljednjoj minuti odveo Albance u iduće kolo. U ogledu Elfsborga i Torshavna nije bilo pogodaka, ali Šveđani su uvjerljivo dobili prvu utakmicu. Bohemians je u četiri minute postigao tri pogotka protiv Rhyla i sve dvojbe su bile otklonjene nakon pola sata. Domaći su u nastavku uspjeli ublažiti još jedan poraz. U gostima je Ekranas bio uvjerljiv protiv Trans Narve i odlazi u sljedeće kolo.

Zanimljiv je bio dvoboj Nitre i Neftchija. Gosti su stigli s dva pogotka prednosti, no domaći su to uspjeli poništiti golovima Semenika u 21. minuti i Cermana u prvoj minuti drugog dijela. Veliko slavlje Nitri je u 82. minuti donio Semenik svojim drugim golom, ali je Jose dvije minute kasnije smanjio na 3:1 i Neftchi se plasirao u drugo kolo.

Tiraspol je sačuvao mrežu protiv Mike, a to je bilo dovoljno za uspjeh. Pogodaka nije bilo ni u dvoboju Nove Gorice i Hiberniansa, ali su Slovenci imali tri gola prednosti iz prve utakmice. Čelik je poveo protiv Grbalja golom Hadžića u 13. minuti, ali su domaći preokrenuli rezultat preko Pavičevića i Kasalice. Honved je s rutinskih 4:2 sačuvao prednost iz prvog dvoboja protiv Zhetysua.