Panionios poražen u Beogradu

Goran Tomičić • ponedjeljak, 07.07.2008.

OFK Beograd je pred svojim navijačima uspio u prvoj utakmici drugog kola Intertoto kupa izboriti minimalnu prednost protiv Panioniosa. Gosti su upisali čak četiri pobjede...

Jedini pogodak za slavlje Beograda je u 69. minuti postigao Kaluđerović, te će uzvrat u Ateni biti zanimljiv. Rosenborg je na gostovanju u Litvi stigao blizu plasmana u sljedeće kolo. Strandl je u 12. minuti zatresao mrežu Ekranasa, ali su domaći izjednačili pogotkom Varnasa već u idućem napadu. U 35. minuti je Lago donio novu prednost Rosenborgu, a pobjedu je u 66. minuti potvrdio Kone.

Elfsborg je rutinski svladao Hibernian, a Šveđani su u gostima poveli golom Bajramija u 16. minuti. Veliku prednost je u 64. minuti donio Augustsson. Riga je pogotkom Leonevesa u 44. minuti upisala domaću pobjedu protiv Bohemiansa.

Fall je već u petoj minuti donio Odenseu prednost u Finskoj, a TPS Turku je izjednačio autogolom Helvega u 37. minuti. Sorensen je šest minuta prije kraja ipak donio pobjedu Odenseu. Makedonska Renova nakon izbacivanja Rijeke nije mogla do novog iznenađenja. Izraelski Bnei Sachnin je poveo u 38. minuti golom Khalila sa bijele točke, a pobjedu gostiju je u 64. minuti potvrdio Rabbah. Jedini strijelac za Renovu je minutu kasnije bio Angelovski.

Intertoto kup, drugo kolo, prve utakmice
Ekranas - Rosenborg 1:3, Hibernian - Elfsborg 0:2, OFK Beograd - Panionios 1:0, Riga - Bohemians 1:0, TPS Turku - Odense 1:2, Renova - Bnei Sachnin 1:2.