Izvukli se Panionios i Sivasspor

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.07.2008.

Danas je odigrano i sedam preostalih susreta drugog kola Intertoto kupa. U prvom današnjem susretu slavili su nogometaši Rosenberga koji su upisali i najveću pobjedu nedjeljnjeg dana. Niti jedna od gostujućih momčadi nije uspijela stići do punog plijena, bod su uhvatili tek Sturm i Saturn...

Momčad Rosenberga slavila je nad momčadi Ekranasa rezultatom 4:0. U prvome je dijelu mrežu gostiju pogodio Konan u 14. minuti. Preostala tri pogotka pala su u nastavku susreta, a u strijelce su se u upisali Iverson u 50. te Kone u 52. i 90. minuti. Nakon visoke pobjede u prvoj utakmici Rosenborg je uvjerljiv bio i u uzvratu. U drugome odigrenom susretu snage su odmjerili nogometaši Šahtjora i Sturma. Susret je završio bez pogodaka. U treće su kolo ipak dalje prošli gosti koji su na domaćem terenu slavili rezultatom 2:0.

Utakmicu bez pobjednika odigrali su i Etzella i Saturn. Pogodak za domaće postigao je u 71. minuti Luz, a osam minuta kasnije, za konačnih 1:1, pogađa Kovel. Dalje je prošla momčad Saturna koja je u prvom susretu slavila sa nedostižnih 7:0. U susretu između Sivasspora i Grblja, vrijednu pobjedu svojoj momčadi donio je pred sam kraj susreta Diallo. Igrala se 83. minuta. Nakon 2:2 iz prvog susreta, ovaj je pogodak Sivassporu donio nastup u idućoj fazi natjecanja.

Uvjerljive pobjede upisali su domaćini u susretima Tavriya i Tiraspola, te Panioniosa i OFK Beograda. Obje su utakmice završile rezultatom 3:1. Pogocima Ljubenovića u 10., Gomenyuka u 45. i Gigiadze u 51. minuti nogometaši Tavriya svladali su Tiraspol. Jedini pogodak za goste postigao je veznjak Vitalie Bulat. Domaćini će nakon boda u gostima i sva tri domaća zaigrati u trećem kolu.

Momčad Panioniosa mrežu beogradskih "romantičara" pogodila je u 25., 45. i 63. minuti. U strijelce su se upisali Barkoglou, te Choutos dva puta. Drugi je puta precizan bio sa bijele točke. Gosti su do pogotka došli u 55. minuti kada je mrežu za 2:1 pogodio Oliveira. Iako su Beograđani slavili minimalnu 1:0 pobjedu na domaćem terenu, nastavak natjecanja izborili su nogometaši Panioniosa.

Pobjeda je na stranu domaće momčadi otišla i u susretu Odense i TRS Turku. Dvostruki strijelac za domaće bio je Fall. Mrežu vratara gostiju načeo je u 21. minuti, dok je konačnih 2:0 postavio u šestoj minuti nastavka. Ukupnim 4:1 rezultatom u treće kolo plasirala se momčad Odense.