Senzacionalna pobjeda Neftchija

Goran Tomičić • subota, 12.07.2008.

Najveća senzacija ovogodišnjeg Intertoto kupa dogodila se u Azerbajdžanu, gdje je Neftchi minimalnom pobjedom protiv Germinala izborio plasman u treće kolo. Bugarski Burgas je u gostima svladao Novu Goricu...

Jedini strijelac za slavlje Neftchija je u 57. minuti bio Allahverdijev. Nova Gorica se iz Bugarske vratila s neodlučenim rezultatom, ali pred svojim navijačima nije uspjela obraniti tu prednost. Gosti su poveli u 54. minuti golom Remzija s bijele točke, a pobjedu je potvrdio Michel četiri minute prije kraja.

Elfsborg je na domaćem terenu rutinski obranio prednost protiv Hiberniana. Floren je u 24. minuti doveo Šveđane u vodstvo, a konačnih 2:0 je u 82. minuti postavio Bajrami. Besa je pred svojim navijačima uvjerljivo poražena od Grasshoppersa. Sabanović je pogocima u 52. i 69. minuti ugasio posljednju nadu Albanaca, a u 85. minuti se u strijelce upisao i Zuber.

Neočekivano zanimljiv je bio odgled Honveda i Teplica, a Mađari su u prvoj utakmici ostvarili pobjedu u gostima 3:1. Teplice se ipak nisu predala i Jun je u 68. minuti svladao mađarskog vratara, a Rosa je povisio četiri minute kasnije. Završnica je bila dramatična, no Honved je ipak obranio prolaz. Izraelski Bnei Sachnin je pogotkom Rannaima u 17. minuti potvrdio prolaz protiv Renove.

Latvijska Riga je u gostima eliminirala Bohemians. Irci su poveli preko McGuinnesa u 21. minuti, a pogodak Chirkina u 65. minuti bio je Rigi dovoljan za prolaz. Brennan je u posljednjoj minuti s bijele točke donio Bohemiansu nedovoljnu pobjedu.