Vukojević vrlo dobar u pobjedi Dinama

Marin Vuković • utorak, 29.07.2008.

Od tri večeras odigrane utakmice drugog pretkola Lige prvaka za najveće iznenađenje pobrinuo se azerbajdžanski Inter iz Bakua odigravši neodlučeno s beogradskim Partizanom. Ognjen Vukojević odigrao je vrlo dobru utakmicu za kijevski Dinamo, koji je s gostovanja u Irskoj odnio vrijednu pobjedu.

Beogradski Partizan u Baku je stigao kao izraziti favorit, ali je na kraju morao spašavati neodlučen ishod te se iz Azerbajdžana ipak vraća s donekle pozitivnim rezultatom. Premda je srpska momčad povela već u četvrtoj minuti pogotkom Bogunovića i do odmora propustila nekoliko izglednih prilika, drugo su poluvrijeme prepustili inicijativu domaćinu koji je devet minuta prije kraja izjednačio golom Zlatinova, a potom mogao odnijeti i pobjedu da je u situaciji jedan na jedan Huseinov uspio svladati gostujućeg vratara.

Jednakim rezultatom kao u Azerbajdžanu mogla je završiti i utakmica u Dublinu između Droghede i Dinama iz Kijeva, ali je ukrajinska momčad smogla snage i u posljednjim trenucima utakmice uspjela doći do pobjede. U večerašnjoj utakmici u dresu Dinama svih je 90 minuta odigrao Ognjen Vukojević, odigrao vrlo dobro i u drugom poluvremenu zatresao i vratnicu.

Poput Partizana, ukrajinska je momčad povela u prvom poluvremenu golom Mihalika, ali su Irci uspjeli izjednačiti već početkom nastavka, strijelac je bio Hughes. Pobjedu Kijevljanima u 86. minuti utakmice donio je Alijev lijepom solo akcijom.

Norveški Brann, koji je protekle sezone u Kupu Uefe svladao zagrebački Dinamo s 2:1, večeras je napravio korak bliže trećem pretkolu Lige prvaka svladavši latvijski Ventspils s minimalnih 1:0. Tijesnu pobjedu Norvežanima je donio Demba-Nyren tri minute prije kraja utakmice.

Liga prvaka, 2. pretkolo, 29.07.2008:
Inter Baku - Partizan 1:1, Drogheda - Dinamo Kijev 1:2, Brann Bergen - Ventspils 0:0.