Glasgow Rangersi pali u Litvi

Marin Vuković • utorak, 05.08.2008.

Litvanski Kaunas pobrinuo se za pravo iznenađenje izbacivši škotskog doprvaka Glasgow Rangers već u drugom pretkolu Lige prvaka. Norveški Brann je pak opasno živio u susretu s Ventspilsom i na kraju se izvukao pogotkom u gostima.

Europska sezona je za Glasgow Rangerse završena praktički prije nego je i započela. Velika škotska momčad, od koje je izgleda ostalo samo ime, prošle je sezone igrala u skupinama Lige prvaka, a ove je godine eliminirana već u drugom pretkolu. Nakon prve utakmice koja je završena remijem bez pogodaka, Kaunas je u uzvratu slavio s 2:1 i plasirao se u treće pretkolo, gdje ga po svemu sudeći čeka danski Aalborg.

Rangersi su poveli nakon pola sata igre pogotkom Kevina Thompsona i činilo se da su ipak na pravom putu ka trećem pretkolu, no dvije minute prije odmora Nerijus Radzius pogađa iz fenomenalnog slobodnog udarca sa skoro 30 metara. U nastavku utakmice Škoti su se orijentirali na obranu pogotka u gostima, što se pokazalo lošom taktikom budući da je četiri minute prije kraja Linas Pilibaitis pogodio za konačnih 2:1 i veliku priliku Kaunasa da upadne u elitno društvo.

U drugoj večerašnjoj utakmici norveški Brann je nakon prvog poluvremena zaostajao dva pogotka za Ventspilsom, koji je od 16. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Menteshashvillija. Isti je igrač u šestoj minuti donio prednost domaćinu, a potom minutu prije odmora Rimkus povisuje na 2:0. Spas Brannu i odlučujućim pogotkom u gostima donosi Björnsson na početku drugog poluvremena.