Ciparski san nastavljen, favoriti rutinski

Goran Tomičić • srijeda, 13.08.2008.

Najveća senzacija pretkola Lige prvaka i dalje je ciparski Anorthosis, koji je u prvom dvoboju trećeg pretkola uvjerljivo svladao Olympiacos. Od ostalih susreta treba izdvojiti neodlučeno Standarda i Liverpoola...

Ciprani su na svom terenu poveli već u petoj minuti autogolom Torosidisa. Novo slavlje za domaće navijače stiglo je u 19. minuti, kad je Sosin svladao Nikopolidisa. Beqaj je u 80. minuti oborio Mitrogloua i Olympiacos je dobio priliku s bijele točke, no domaći vratar se odmah iskupio obranom udarca Mitrogluoua. Konačnih 3:0 je u 87. minuti postavio Laban.

U zanimljivoj utakmici Standarda i Liverpoola nije bilo pogodaka. Belgijski prvak je mogao i pobijediti, no Reina je u 13. minuti obranio kazneni udarac Dantea. Mikulič je dobio žuti karton i zamijenjen je u prvoj minuti sudačke nadoknade, a Benko je ostao na klupi.

Spartak iz Moskve je na domaćem terenu doživio katastrofu, iako je protiv kijevskog Dynama poveo već u četvrtoj minuti preko Bazhenova. U 28. minuti je izjednačio Bangoura, a Milevsky je u posljednjoj minuti prvog dijela svladao Pletikosu za prednost gostiju. Bangoura se odmah u prvoj minuti opet upisao u strijelce, a za konačnih 1:4 je u 85. minuti opet pogodio Milevsky. Pletikosa i Vukojević su igrali cijelu utakmicu, a Sablić nije konkurirao za sastav.

Bate Borisov je pogotkom Rzhevskog u 60. minuti u gostima svladao Levski. Aalbrorg je na domaćem terenu upisao važnu pobjedu protiv Kaunasa, a golove su u posljednjih dvadesetak minuta postigli Caca i Curth. Zanimljivo je bilo u dvoboju Galatasaraya i Steaue, gdje su gosti već nakon 13 minuta vodili 2:0 pogocima Morena i Nicolite. Nonda je u 19. i 47. minuti ipak spasio Galatasaray od poraza.

Cheyrou je u 40. minuti pogodio za pobjedu Marseillea u Bergenu. Arsenal je gostujućom pobjedom protiv Twentea vjerojatno osigurao Ligu prvaka, a strijelci su bili Gallas u 63. minuti i Adebayor osam minuta prije kraja. U Ligu prvaka se nakon dvogodišnje stanke vraća Juventus, koji je na domaćem terenu s uvjerljivih 4:0 svladao Artmediju. Sve je bilo gotovo u prvom dijelu pogocima Camoranesija, Del Piera i Chiellinija, a u 90. minuti se u strijelce upisao i Legrottaglie.

U najzanimljivoj utakmici dana Schalke je minimalno svladao Atletico, a jedini pogodak je u 30. minuti postigao Pander. Španjolcima je u 76. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Lopez. Rakitić je odigrao cijelu utakmicu. Panathinaikos je u gostima bio bolji od Sparte, a Grci su poveli autogolom Kučere u 24. minuti. Kulić je izjednačio šest minuta kasnije, a Panathinaikosu je pobjedu donio Simao u 60. minuti. Galinović je branio cijelu utakmicu, a Rukavina nije konkurirao za sastav.

Partizan je nakon 15 minuta protiv Fenerbahcea imao dva pogotka prednosti, a strijelci su bili Paunovič i M. Bogunović. Turci su ipak izjednačili početkom drugog dijela, a pogodili su Alex i Guiza. U dvoboju Vitorije Guimaraes i Basela nije bilo pogodaka.

Barcelona je u prvoj utakmici pod vodstvom Guardiole uvjerljivo svladala Wislu. Eto´o je u 17. minuti svladao poljskog vratara, a sedam minuta kasnije je povisio Xavi. U nastavku je Eto´o postigao još jedan pogodak, a u strijelce se upisao i Henry.

Liga prvaka, 3. pretkolo, 1. utakmice
Anorthosis - Olympiacos 3:0, Standard - Liverpool 0:0, Levski - BATE Borisov 0:1, Aalborg - Kaunas 2:0, Galatasaray - Steaua Bukurešt 2:2, Brann Bergen - Marseille 0:1, Twente - Arsenal 0:2, Juventus - Artmedia 4:0, Schalke - Atletico 1:0, Sparta - Panathinaikos 1:2, Partizan - Fenerbahce 2:2, Vitoria Guimaraes - Basel 0:0, Barcelona - Wisla 4:0, Spartak Moskva - Dynamo Kijev 1:4