Iznenađenje Wisle nedovoljno

Zoran Zdelar • utorak, 26.08.2008.

Wisla je uspjela iznenaditi Barcelonu i slaviti minimalnim rezultatom, ali dalje ipak idu Španjolci. Plasman u Ligu prvaka potvrdio je i Juventus, a među najbolje klubove u Europi plasirao se također i Panathinaikos...

Wisla iz Krakowa, ako ništa drugo, ima moralnu zadovoljštinu što su barem u jednom susretu nadvisili slavnu Barcelonu, višestrukog osvajača Lige prvaka. No, pobjeda Wisle od 1:0 nije bila ni približno dovoljna da se plasiraju u natjecanje po skupinama najprestižnijeg natjecanja na svijetu.

Wisla je na svojem terenu do jedinog pogotka na utakmici stigla preko Clebera u 52. minuti. Iako će mnogi pomisliti da je Barcelona zaigrala s rezervnom postavom nakon što su u prvoj utakmici na Nou Campu slavili s 4:0, no Josep Guardiola je odlučio nastupiti s praktički najsnažnijom postavom.

Relativno zadovoljna svojim rezultatom u uzvratnoj utakmici može biti i slovačka Artmedia, koja je s Juventusom u uzvratu odigrala 1:1. Artmedia je povela u 14. minuti pogotkom Branislava Fodreka, no talijanski gigant izjednačava samo 11 minuta kasnije preko Amaurija. Juventus je u prvoj utakmici slavio rezultatom 4:0.

Jedina večerašnja utakmica 3. pretkola Lige prvaka koja je mogla ponuditi iznenađenje, odnosno preokret, jest ona između Panathinaikosa i Sparte. Grci su u protiv Čeha u prvoj utakmici slavili s 2:1, a minimalnim rezultatom pobijedili su ipak i večeras u samoj završnici utakmice. Mrežu Sparte zatresao je Souza u 90. minuti.