Tottenhamu bod sa Stamford Bridgea

Marin Vuković • nedjelja, 31.08.2008.

Iako niti danas nisu pružili nezaboravnu partiju, igrači Tottenhama zasluženo su odnijeli bod s vrućeg gostovanja na Stamford Bridgeu, a naš reprezentativac Luka Modrić i ovaj put je odigrao cijelu utakmicu. Svih 90 minuta odigrao je i Vedran Ćorluka u uvjerljivom nastupu Manchester Cityja, a Liverpool je s Villa Parka odnio bod, no ostao bez Fernanda Torresa.

Igrači Tottenhama, uključujući i našeg reprezentativca Luku Modrića, u londonskom su derbiju protiv Chelseaja pokazali dva lica, bezidejno i slabo iz prvog poluvremena i borbenije i ravnopravnije u drugih 45 minuta. Na kraju s najtežeg gostovanja u Premiershipu odlaze podignute glave i s prvim ovosezonskim bodom u džepu, bodom koji ne donosi značajan pomak na ljestvici, ali poručuje da ova momčad može znatno više od onoga što je pokazala u dosadašnjem tijeku prvenstva.

Nakon opreznog početka s obje strane inicijativu je preuzeo domaćin i dopadljivom igrom stvarao niz opasnih situacija pred vratima Heurelha Gomesa. Sjajan pokušaj loba Franka Lamparda, stopostotna prilika Nicolasa Anelke i greda Michaela Essiena bili su uvod u neminovno vodstvo Chelseaja. U 27. minuti nakon kornera domaće momčadi lopta se u srcu šesnaesterca odbila od noge Juliana Bellettija i završila iza leđa Tottenhamova vratara.

Premda smo očekivali nešto aktivniji Tottenham, nakon primljena pogotka situacija se na travnjaku nije znatnije promijenila. Spursi su i dalje djelovali bezidejno, a gotovo svaki njihov pokušaj ozbiljnijeg ugrožavanja Petra Čecha završavao je neuspješno već na 30-ak metara od vrata Chelseaja.

Sličnu situaciju gledali smo sve do posljednje minute prvoga dijela, kada je Tottenham posve neočekivano stigao do izjednačenja. Akcija je krenula od Modrića, čiji pokušaj dodavanja presijeca Lampard, ali pritom nehotice savršeno asistira Darrenu Bentu koji smireno šalje loptu kroz noge Petra Čecha.

U nastavku utakmice nije bilo golova, a i Tottenham je pokazao jedno drugo lice, borbenije, povezanije i s nešto više ideje u igri. Premda je Chelsea i u drugom dijelu mogao do vodećeg i pobjedničkog pogotka, a posebno se promašajima istaknuo Anelka, svoje prilike imao je i Tottenham, pa je podjela bodova na kraju možda i najpošteniji ishod.

Nakon lošeg početka sezone, čini se da stvari u Manchester Cityju sjedaju na svoje mjesto. Uvjerljivoj pobjedi nad West Hamom prošloga vikenda igrači Marka Hughesa dodali su jednako uvjerljiv trijumf na gostovanju u Sunderlandu, gdje je City slavio s visokih 3:0.

Odličan nastup upisao je Shaun Wright-Philips, povratnik iz Chelseaja, postigavši dva pogotka, a jedan je djelo Stephena Irelanda. Premda engleski mediji, posebno tabloidi, spekuliraju kako će u sljedeća 24 sata ipak doći do transfera Vedrana Ćorluke u Tottenham, naš je reprezentativac na visokoj razini odradio svih 90 minuta utakmice.

Inače vrlo efikasno kolo završeno je utakmicom bez pogodaka. Bodove su na Villa Parku podijelili Aston Villa i Liverpool, pa tako već nakon trećeg kola ne postoji klub u Premier ligi sa stopostotnim učinkom. Najbitniji događaj iz utakmice u kojoj je domaćin bio bliži pobjedi je ozljeda Fernanda Torresa. Jedan od najboljih napadača današnjice ozlijedio se već u prvom poluvremenu i tako Rafi Benitezu zadao novu glavobolju uoči velikog derbija s Manchester Unitedom sljedećeg vikenda.