Bilić "izazvao" Bilića

Petar Plevnik • nedjelja, 14.09.2008.

Za razliku od reprezentativnog tjedna, hrvatski su nogometaši imali odličan vikend na europskim travnjacima, a posebice se to odnosi na dvostrukog strijelca Danijela Pranjića, dok su se od reprezentativaca u strijelce još upisali Ivica Križanac, Ivica Olić i Mladen Petrić. A ukoliko nastavi s učinkom poput tri pogotka ovog vikenda, među reprezentativcima bi se ubrzo mogao naći i Mate Bilić...

Engleska

Vedran Ćorluka (Tottenham) - susret Tottenhama i Aston Ville na rasporedu je u ponedjeljak.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Luka Modrić (Tottenham) - susret Tottenhama i Aston Ville na rasporedu je u ponedjeljak.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede još ne konkurira za momčad.

Francuska

Ivan Klasnić (Nantes) - zbog ozljede nije konkurirao za susret protiv PSG-a.

Jerko Leko (Monaco) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Lorientom.

Nikola Pokrivač (Monaco) - pričuva u susretu protiv Lorienta.

Dario Šimić (Monaco) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Lorientom.

Vedran Runje (Lens) - susret Lensa i Metza na rasporedu je u ponedjeljak.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za susret protiv Sochauxa.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - zbog ozljede morao napustiti igru u 65. minuti, zaradio žuti karton.

Dario Knežević (Juventus) - pričuva u minimalnoj pobjedi protiv Udinesea.

Saša Bjelanović (Vicenza) - nije konkurirao za susret protiv Mantove.

Igor Budan (Palermo) - povremeni hrvatski reprezentativac zbog ozljede nije konkurirao za dvoboj s Romom, koja je iznenađujuće poražena na Siciliji rezultatom 3:1.

Ivan Rajčić (Bari) - nije konkurirao za susret protiv Brescie.

Njemačka

Mladen Petrić (HSV) - u 69. minuti susreta zamijenio Ivicu Olića i samo tri minute kasnije prvijencem u dresu HSV-a donio svojoj momčadi pobjedu nad Bayer Leverkusenom.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - pričuva u derbiju protiv Schalkea.

Ivan Rakitić (Schalke) - po prvi put ove sezone na klupi proveo svih 90 minuta.

Ivica Olić (HSV) - strijelac drugog pogotka u pobjedi nad Bayer Leverkusenom, zamijenjen u 69. minuti susreta.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju protiv Wolfsburga.

Jurica Vranješ (Werder Bremen) - odigrao posljednjih pet minuta u pobjedi nad Energijem.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - nije konkurirao za susret protiv Werdera.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton u porazu kod Werdera.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - susret protiv Karlsruhea odgođen je.

Ivica Banović (Freiburg) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Koblenzom.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - strijelac i asistent u domaćoj pobjedi nad Koblenzom, odigrao svih 90 minuta.

Srđan Lakić (Kaiserslautern) - pričuva u domaćoj pobjedi nad St.Paulijem.

Gordon Schildenfeld (Dusiburg) - susret Münchena 1860 i Duisburga na rasporedu je u ponedjeljak.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - pričuva u domaćoj pobjedi nad Ingolstadtom.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije konkurirao za susret protiv Getafea.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - bivši mladi hrvatski reprezentativac odigrao je odličnu utakmicu na gostovanju u Sevilii. Zatresao je protivničku mrežu čak tri puta, od toga jednom iz kaznenog udarca, no to nije bilo dovoljno da njegov klub osvoji tri boda.

Belgija

Leon Benko (Standard Liege) - nije konkurirao za susret protiv Kortrijka.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Waregemom.

Mario Carević (Lokeren) - odigrao svih 90 minuta i asistirao za pogodak u remiju protiv Westerloa.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - nije konkurirao za susret protiv Genta.

Antun Dunković (Mechelen) - pričuva u domaćem remiju protiv Tubekea.

Ivan Leko (Club Brugge) - zamijenjen u 81. minuti u domaćem remiju protiv Dendera.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Tomislav Mikulić (Standard Liege) - pričuva u domaćoj pobjedi nad Kotrijkom.

Dario Smoje (Gent) - nije konkurirao za susret protiv Moeskroena.

Josip Barišić (Tubeke) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju kod Mechelena.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Zlinom.

Lovre Vulin (Slovan Liberec) - nije sudjelovao u pobjedi nad Zlinom.

Ronald Šiklić (Slavia Prag) - susret Slavije i Jabloneca na rasporedu je u ponedjeljak.

Danska

Kristijan Ipša (FC Midtylland) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Esbjergom.

Filip Marčić (FC Midtylland) - nije sudjelovao u susretu protiv Esbjerga.

Grčka

Danijel Cesarec (Asteras Tripolis) - zamijenjen u 82. minuti u domaćem remiju protiv Larisse.

Dario Krešić (Panionios) - nije primio pogodak u gostujućoj pobjedi nad Panserraikosom.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Panserraikosom.

Mario Galinović (Panathinaikos) - sačuvao svoju mrežu netaknutom u domaćoj pobjedi nad Panthrakikosom. Ante Rukavina (Panathinaikos) - od 73. minute sudjelovao u pobjedi nad Panthrakikosom.

Mario Budimir (Ergotelis) - strijelac u domaćoj pobjedi nad Arisom, zamijenjen u 71. minuti susreta.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - nije konkurirao za susret protiv Iraklisa.

Tomislav Vranjić (Larissa) - pričuva na gostovanju kod Asteras Tripolisa.

Zlatko Runje (Panthrakikos) - nije konkurirao za susret protiv Panathinaikosa.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - proveo na terenu svih 90 minuta i postigao oba pogotka u domaćem remiju protiv Heraclesa (2:2).

Dario Cvitanich (Ajax) - s klupe odgledao domaću pobjedu Ajaxa protiv Rode od 1:0.

Rusija

Ivica Križanac (Zenit St.Petersburg) - odigrao prvih 45 minuta u gostujućoj pobjedi nad Terekom, no i to mu je bilo dovoljno da se upiše u strijelce.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - primio dva pogotka u porazu na gostovanju kod gradskog rivala Moskve.

Marko Šimić (Khimki) - nije konkurirao za susret protiv Krilja Sovjetov.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Dinamo Moskvom, zaradio žuti karton.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - pričuva u gostujućem porazu od Saturna.

Tomislav Dujmović (Amkar Perm) - pogotkom u 50. minuti donio pobjedu svojoj momčadi na gostovanju kod Šinjika, odigrao svih 90 minuta.

Dragan Stojkić (Luč Energija) - primio četiri pogotka na gostovanju kod CSKA.

Matija Kristić (Luč Energija) - odigrao svih 90 minuta u porazu u Moskvi.

Turska

Hrvoje Čale (Trabzonspor) - odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton u derbiju bez pogodaka protiv Besiktasa.

Anthony Šerić (Besiktas) - nije sudjelovao u susretu protiv Trabzonspora.

Vanja Iveša (Eskisehirspor) - primio tri pogotka u porazu od Genclebirligija.

Luka Vučko (Eskisehirspor) - odigrao svih 90 minuta u porazu od Genclebirligija.

Kruno Lovrek (Eskisehirspor) - nije sudjelovao u susretu protiv Genclebirligija.

Stjepan Poljak (Eskisehirspor) - odigrao svih 90 minuta u porazu od Genclebirligija.