1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 21.09.2008, 16:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo) i Tomislav Šetka (Đakovo)

Ivana Jurica • nedjelja, 21.09.2008.

Odličnom igrom cijele momčadi Šibenik je posve zasluženo Koprivničane kući ispratio s tri pogotka u mreži (3:0). Slaven Belupo nije bio niti sjena ranijih izdanja, što su Modri znali iskoristiti te već u prvom poluvremenu doći do uvjerljivog rezultata …

Arijan Ademi
69'
27
Hrvoje Spahija
81'
26
Joško Kovač
85'
Mile Petković

Šibenik je u utakmicu krenuo bez još jednog važnog igrača: na posljednjem treningu ozlijedio se Josip Bonacin, pa je na njegovo mjesto uskočio Alvin Karadža kojemu je to bio prvi nastup pred domaćom publikom. Prve minute pred domaćom publikom upisao je i Koprivničanin u šibenskom dresu, Vedran Celiščak, a i Slaven je imao svog debitanta - Nikolu Šafarića.

Utakmica nije mogla bolje započeti za domaće. Već u sedmoj minuti postigli su prvi pogodak: Zec je ubacio s desne strane za Ivana Rodića, on je napravio korak dva, okrenuo svog čuvara Lapića, a zatim matirao prezimenjaka na gostujućem golu. Prvi je to pogodak igrača koji je nedavno na Šubićevac stigao iz drugoligaša Imotskog, a koji je u početni sastav upao nakon loma noge Ivana Božića.

11 minuta kasnije na semaforu je već svjetlilo 2:0. A. Bulat prekršajem je zaustavljen na više od 30 metara. Slobodan udarac odlično je izveo Dražen Gović, i uz pomoć bure koja je bila saveznik domaćina u prvom poluvremenu, poslao je u gornji lijevi kut Rodićeva gola. Samo minutu kasnije Gović je pokušao još jednom, ali otišlo je preko gola. Šibenčani su znalački koristili činjenicu da igraju ''niz buru'', pa se S. Rodić u 23. minuti ponovno našao na iskušenjima. S preko 40 metara pucao je A. Bulat, lopta je bila iznimno neugodna, ali ju je gostujući vratar ipak krajnjim naporom uspio izbaciti u korner.

U 32. minuti nova radost za domaće navijače. Rodić je ubacio s desne strane u sredinu kaznenog prostora, Zec je tek dodirnuo loptu koja je došla do Alispahića koji puca, ne presnažno, ali ipak vratar Slaven Belupa ne uspijeva zaustaviti loptu koja završava u mreži. Šibenik je zaista igrao odlično, dok gosti iz Koprivnice nisu zaprijetili Slavici sve do 36. minute. Bilo je tada vrlo opasno, no, Kresinger je u odličnoj prilici, sa desetak metara, pucao visoko preko gola.

U nastavku se nije toga puno promijenilo. Slaven je sad bio taj koji je imao pomoć vjetra, ali to nije znao iskoristiti. Bolje prilike i dalje su imali domaćini. U petoj minuti nastavka požrtvovni Zec spasio je jednu loptu, ubacio u sredinu za Rodića, ali gostujući braniči uspjeli su ga omesti, dovoljno da ne uputi kvalitetniji udarac prema golu Slaven Belupa. Prvu udarac prema Slavici u nastavku gosti su uputili u 60. minuti: Maras je pokušao iskosa, ali nije bilo problema za Slavicu.

Gostujući trener Mile Petković uveo je u 65. minuti u igru i Šehića i Nynkeua, što je donijelo određene pomake u igru njegova sastava. No, najveću priliku drugog poluvremena propustio je realizirati domaći napadač Zec. 17 – godišnji Ademi odličnom je loptom u matnu priliku gurnuo Zeca, on je zaobišao vratara Rodića, došao je previše u koso, pokušao je pogoditi suprotni kut, ali ispriječio se okvir gola.

Na stativu Zeca odgovorio je Šehić. U 87. minuti pokušao je iskosa matirati Slavicu, ali počasnom pogotku Farmaceuta ispriječio se okvir gola. Do kraja utakmice ni jedni ni drugi nisu uspjeli stvoriti neku značajniju priliku.

Bodovi su posve zasluženo ostali domaćem sastavu koji je u svim elementima igre bio bolji od svojih suparnika iz Koprivnice koji su, tri dana nakon ogleda sa CSKA, odigrali loše.