Liga prvaka - Skupina H, 1. kolo, 04.10.2008.
RK Zagreb 33:33 Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen

Trebat će vremena

Ivor Krapac • subota, 04.10.2008.

Rukometaši zagrebačkog Croatia osiguranja nisu ubilježili pobjedu u prvom ovosezonskom nastupu u Ligi prvaka. Zagrebaši su pred svojim navijačima uzeli tek bod protiv njemačkog Rhein-Neckar Löwena, a s obzirom na tijek utakmice, propuštena je prilika za više...

Croatia osiguranje - Rhein-Neckar Löwen 33:33 (16:14)

Zagreb, Ledena dvorana Doma sportova, 5.500 gledatelja

Suci: Martin Gjeding, Mads Hansen (oba iz Danske)

Vezane vijesti

Croatia osiguranje: Škof (13 obrana), Somić, Koloper, Duvnjak 4, Lazarov 11(2), Špoljarić, Vori, Džomba 4(3), J. Valčić, Štrlek 2, Horvat 4, Vukić, T. Valčić 2, Balić 6. Trener: Lino Červar.

Rhein-Neckar Löwen: Szmal (6+1 obrana), Fritz, Gensheimer 3, Roggisch, Bielecki 1, Tkaczyk 1, Harbok 7, Schwarzer 1, Šelmenko 1, Filip 5(4), Jurasik 5, Klimovets 1, Sigurdsson 8. Trener: Wolfgang Schwenke.

Sedmerci: CO Zagreb 5/7, RN Löwen 4/5.

Isključenja: CO Zagreb 6 minuta (Vori 2+2, Duvnjak 2), RN Löwen 2 minute (Sigurdsson).

Svaki početak je težak, kaže poslovica, a rukometaši CO-a danas su je potvrdili. Prvi pravi ozbiljni ovosezonski test nisu odradili kako su očekivali - iako su veći dio susreta hvatali rezultatski zaostatak, gosti iz Njemačke na koncu su uzeli vrijedan bod, otišavši iz Ledene dvorane Doma sportova s 33:33 uz izjednačujući pogodak Čeha Jana Filipa iz sedmerca 30-ak sekundi do kraja.

Prije tog poravnanja, Mirza Džomba je iz sedmerca minutu i pol do kraja osigurao domaće vodstvo od 33:32, nakon gostujućeg izjednačenja ostalo je i oko pola minute napada za pobjedu, ali završilo je bez prave organizacije i s lakom obranom Poljaka Szmala.

Prvih 30 minuta Zagrebaši su odradili solidno, iako je moglo i bolje. Balić, Tonči Valčić i mladi Štrlek, iznenađenje Lina Červara na lijevom krilu, bili su glavni aduti u ranom bijegu domaće momčadi do dva pogotka prednosti, dok je goste iz Njemačke u igri držao realizatorski raspoloženi Gudjon Valur Sigurdsson - što sa svog lijevog krila, što iz kontre, a jedanput i s crte, sveukupno s pet pogodaka u prvih 15-ak minuta.

Najveće krizno razdoblje u prvom dijelu domaći su imali između 20. i 25. minute. Nakon što su vodili s 11:9 i u dva napada propustili priliku da prvi put na utakmici stignu do tri pogotka prednosti, Zagrebaši su se, dobrim dijelom zbog isključenja Vorija i Duvnjaka, ubrzo našli u rezultatskom zaostatku. Poljak Jurasik i mladi Uwe Gensheimer, kojem je gostujući trener Schwenke u toj fazi susreta dao priliku na lijevom krilu, pobrinuli su se za preokret i prvo današnje vodstvo Löwena, prvo s 12:11, a potom s 13:12 u 24. minuti.

Završnica prvog dijela pripala je Kiri Lazarovu. Nakon što u većem dijelu poluvremena nije došao do izražaja, domaći desni vanjski raspucao se pred kraj i pomogao Zagrebašima da okrenu do novog vodstva od dva razlike, sve do 16:14 pri odlasku na 10-minutni predah u svlačionicama. Moglo je biti i nešto više s obzirom da su ponovno propuštena dva napada za tri pogotka prednosti.

Da nije bilo tehničkih pogrešaka Zagrebaša, slika prvih 30 minuta mogla je biti i bolja. Gosti su imali razloga za zadovoljstvo što su ostali u prihvatljivom zaostatku bez obzira na samo jednu obranu svojih vratara (Szmal) i neovisno o tome što im je ipak nedostajalo širine u napadu, bez pravog učinka vanjske linije.

Početkom drugog poluvremena Zagrebaši su novim pogotkom Lazarova stigli do dotad nedostižnih tri razlike (17:14), no pokazalo se da to nije bila najava boljih vijesti. Gostima je procurilo i izvana, preciznije - procurilo je Sergeju Harboku, koji je bio njihov glavni junak u ekspresnom povratku i preuzimanju vodstva, sve do prijetećih 22:20 u 39. minuti.

Balić, Lazarov i Horvat iz igre, a Džomba iz sedmeraca u nastavku su se pobrinuli da utakmica i dalje ostane dohvatljiva Zagrebašima. U 44. minuti domaći su se Balićevim pogotkom ponovno vratili na dva gola prednosti (25:23), no Harboka se, slično Sigurdssonu u prvom poluvremenu, teško dalo zaustaviti, bar ne s puno rupa u obrani 3-2-1 u današnjem izdanju CO-a.

Bez većih rezultatskih bijegova na bilo kojoj strani, u uzbudljivoj završnici domaći su golom Horvata i već spomenutim sedmercem Džombe okrenuli minimalni minus i izborili šansu da ipak uzmu dva boda, no gosti se nisu predali. Harbok je u prodoru zaustavljen prekršajem Horvata i Špoljarića, bio je sedmerac, a Filip ga je realizirao za gostima vrijednih 33:33.

Najefikasniji domaći čovjek, već po tradiciji, bio je Kiro Lazarov (11 pogodaka), no treba dodati i njegova dva neiskorištena sedmerca. Balić je dodao šest, Duvnjak, Horvat i Džomba po četiri pogotka, Džomba tri sa 7 m, dok se Gorazd Škof u prvom nastupu u Ledenoj u dresu CO-a istaknuo s 13 obrana. Šteta što se dobro izdanje slovenskog vratara nije iskoristilo bolje...

Sigurdsson je ubilježio osam, a Harbok sedam golova za goste iz Njemačke, dok su Jurasik i Filip dodali po pet pogodaka, Čeh četiri sa 7 m. Szmal je završio sa sedam obrana.

Idući nastup Zagrebaša u najjačem kontinentalnom natjecanju na rasporedu je iduće nedjelje, ponovno kod kuće. U Ledenu dolazi poljska Wisla Plock.

Liga prvaka, skupina H, prvo kolo: Croatia osiguranje Zagreb - Rhein-Neckar Löwen 33:33 (16:14).