Prka ponovno bez prave podrške

Goran Markuš • subota, 25.10.2008.

Cibona je pretrpjela i treći poraz u regionalnoj ligi. Ovog puta egzekutor je bio FMP koji se unatoč također vrlo lošem startu u NLB danas ipak bolje snašao i utakmicu bez previše stresa završio na sebi najbolji mogući način – sigurnom pobjedom…

Nešto više od 1000 gledatelja došlo je podržati domaći FMP koji je kao i Cibona ovogodišnju sezonu u NLB započeo dosta škakljivo. Upravo suprotno u današnju utakmicu protiv Cibone nakon početnih 0:2 kreću prilično čvrsto i u samo tri minute rade 10:0 seriju.

Buđenje pomalo šokirane Cibone pokreće Earl Calloway (11 poena) koji nakon trice i polaganja pogađa i jedno slobodno bacanje za nešto prihvatljivijih 11:8. Pritisak gostiju se nastavlja i čvrstom obranom samo dvije minute kasnije Calloway zabija za izjednačenje.

Međutim, domaći se ponovno bude i predvođeni odličnim Draganom Labovićem (20 poena), koji u prvih 10 minuta zabija odličnih 13 poena, uspijevaju vratiti vodstvo i na prvi odmor se odlazi rezultatom 18:16.

Čvrst start druge četvrtine puno bolje iskorištava domaći FMP i nakon 15. minute bježi na solidnih +10, no tada i Cibonaši ponajviše poneseni Rawleon Marshallom (16 poena) prebacuju u višu brzinu i do poluvremena smanjuju zaostatak na sedam poena.

Ponovno nešto lošiji start Cibone FMP mudro iskorištava i vraća razliku iznad deset poena, no unutar minute gosti rade 7:0 seriju i zaostatak se vraća na prihvatljivih -7. Polaganje i nova dva poena Mladena Jeremića (11 poena) samo su uvod u još jedan dio susreta koji nesumnjivo pripada domaćinima što rezultat 63:53 nakon prvih 30 minuta i dokazuje.

Ovdje posebno valja napomenuti kako bi razlika bila i puno veća da dvojac Nikola Prkačin (26 poena, 6 skokova) – Davor Kus (5 poena) u posljednjih 90 sekundi nije zabio solidnih osam poena dok je FMP ubilježio samo jedan poen sa crte slobodnih bacanja.

Iako Prkačin fantastično otvara posljednjih deset minuta i praktički sam vraća Cibonu na malih šest poena zaostatka gosti se uspijevaju othrvati i pet minuta prije kraja ponovno imaju 11 poena prednosti. Silna požrtvovnost i borba još jednom odličnog Prke ipak ne pokreće ostatak momčadi bez koje jednostavno nije išlo i domaćini rutinski privode utakmicu kraju.

Očito još umorna od nedavnog ogleda protiv moćnog Maccabija Cibona je nažalost upisala treći poraz u samo pet kola NLB lige čime ju je i današnji protivnik, FMP unatoč još lošijem startu u regionalnoj ligi uspio prestići u ukupnom poretku. Nula poena i tri skoka Jareda Williama Homana, pet poena Kusa i izuzmemo li 16 poena Marshalla samo 8 poena igrača s klupe nikako nije bilo dovoljno da se stigne do gostujuće pobjede protiv momčadi kojoj je pobjeda jednako nužna kao i zagrebačkom klubu.

Međutim, bez obzira na konačan rezultat još jednom se treba čestitati MVP-u utakmice i najboljem strijelcu na susretu, Nikoli Prkačinu koji se u 34 minute na parketu još jednom pokazao kao pravi vođa i lider momčadi.

Sljedeću utakmicu u NLB ligi Cibona igra kod kuće protiv za sada neporažene Crvene zvezde. Susret je na rasporedu 1.11.2008 s početkom u 16h.