Bosna nemoćna u Podgorici

Zoran Zdelar • nedjelja, 26.10.2008.

Bosna je u Podgorici upisala uvjerljiv poraz, dok je Krka stigla do pobjede u posljednjim sekundama utakmice na gostovanju kod Hemofarma...

Iako su se viđale i znatno uvjerljivije pobjede u regionalnoj NLB ligi od slavlja Budućnost nad Bosnom rezultatom 85:68, ali svi koji su gledali utakmicu složni su u zaključku da gosti praktički ni u jednom trenutku nisu opasnije ugrozili pobjedu Budućnosti, a jedinu svjetlu točku predstavlja njihova serija od 10:2 u drugoj četvrtini.

Domaćin u Podgorici nije krenuo furiozno, tijekom prvih sedam minuta igralo se izjednačeno, ali u posljednje tri minute Budućnost sjajnom serijom od 13:0 stiže do iznimno ugodne prednosti. Bosna je u dva navrata uspješno malo zaprijetila, no na tim 'prijetnjama' sve je i ostalo te je Budućnost upisala relativno uvjerljivo novu pobjedu.

Nemanja Gordić prvo je ime utakmice s 19 poena, dva skoka i tri asistencije, a u također pobjedničkim redovima slijede ga Nenad Mišanović i Vladimir Dašić – oboje sa 14 poena. U dresu Bosne najbolji je bio Seid Hajrić s 18 poena i ukupno čak 11 skokova.

U Srbiji na dvoboju Hemofarma i Krke bilo je daleko neizvjesnije, a u tom su susretu uspješniji bili gosti. Domaći košarkaši pred nešto malo više od 1.500 gledatelja u prvom poluvremenu stvaraju ukupno sedam poena prednosti, no gosti su to uspjeli nadoknaditi. Pobjedu Krki u posljednjim sekundama utakmice donio je Simon Petrov s linije slobodnih bacanja.

Obje strane imaju po jednog igrača s učinkom od 21 postignutog poena – Vladan Vukosavljević i Davor Marcelić. Vukosavljević je bio raspoložen i za skokove u napadu, imao ih je ukupno pet.