1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 02.11.2008, 15:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 800
Suci: Burilo, Grgić, Pejić (svi iz Osijeka)

Pritisak urodio bodom

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.11.2008.

Činilo se da će se momčadi Zagreba i u drugoj utamici zaredom na domaćem terenu ponoviti gubitak sva tri boda. Međutim, onako kako su Riječani djelovali u prvome poluvremenu, tako su "bijeli" nogometaši igrali u nastavku. Unatoč ogromnom pritisku Pjesnika u nastavku, konačnih 1:1 potpuno je zasluženi rezultat. Iako, pogodaka je moglo biti i više...

Besart Abdurahimi
55'
29
Ivan Krstanović
63'

Dario Dabac
69'
20
Ramon Fernandez
72'
Robert Rubčić

Početnih nekoliko minuta ispitivanja snaga prekinuo je pokušaj Zagreba u 6. minuti. Na desnoj su strani kombinirali Oršulić i Grgić koji je potom ubacio na drugu stranu za Parlova, kojega je lopta iznenadila, te je glavom pucao vrlo neprecizno. Prva prava prilika gostiju donijela im je i vodstvo. Ahmada Sharbinija u kaznenom prostoru ruši stoper Mikulić i za suca Burila to je bez zadrške najstroža kazna. Udarac s bijele točke precizno je izveo sam Sharbini.

Do 15. minute susreta dvije je prilike iz daljine propustio Štrok, a na drugoj strani Josip Jurendić. Riječani su vodstvo propustili potvrditi u 17. minuti kada je Matija Matko jednu loptu poslao na suprotnu stranu do Novakovića, čiju povratnu loptu Sharbini šalje pored vrata Zagreba. Nekoliko minuta kasnije pokušali su i Pjesnici, ovoga puta preko Oršulića i Vugrinca, ali još jednom bez uspjeha. U 28. minuti u dugoj i organiziranoj akciji "bijelih" sudjelovala je gotovo čitava momčad, no udarac Oršulića zaustavlja blok te gosti kreću u kontru. Nju je povukao vrlo raspoloženi Matko kojeg je na 20-ak metara srušio Kartelo. Iz slobodnog udarca vrata Škorića visoko je prebacio Sharbini.

Nakon 30. minute Riječani su imali još nekoliko brzih i izglednih kontri, no najprije Sharbinijev udarac skida Škorić, a potom isto vratar Zagreba čini i Matku. Priliku za izjednačenje "bijeli" su imali na samom kraju prvoga dijela kada je Grgićev centaršut na suprotnu stranu Pejić glavom poslao u Radmana.

Već prva minuta drugog poluvremena donijela je i novo uzbuđenje. Ponovno je jednu kvalitetnu loptu uputio Matko, ovoga puta za Tapalovića, koji je na poluvremenu zamijenio Štroka. On kratko dodaje za Sharbinija koji puca, no vratar Škorić ipak stiže prije crte. Nove poluprilike iz daljine vidjeli smo u 53. minuti. Prvo na polovici Riječana snažno puca Pejić, Radman je na mjestu, a zatim na suprotnoj strani svoj udarac iz daljine okušava i Bodrušić. Lopta je ovoga puta završila pored gola.

U narednim je minutama momčad Zagreba stvorila pritisak na polovici gostiju, posebno nakon ulaska mladog Abdurahimija. Nekoliko brzih kombinacija nisu slijedile jednakon kvalitetne završnice. Najizgledije prilike u tom periodu propustili su Vugrinec i nekoliko minuta kasnije Pejić. Zagrebov se pritisak nastavio i nakon 70. minute kada je čisti zicer propustio realizirati Abdurahimi. Akciju je na sredini započeo Oršulić, a s lijeva na desno za Abdurahimija ubacio Pejić. Mladi je Zagrebov veznjak pucao malo pored vratnice vratara Radmana.

I dvije minute kasnije, veliki promašaj "bijele" momčadi. U šesnaesterac gostiju prodro je brzonogi Abdurahimi, a njegovo dodavanje Krstanović je glavom poslao malo iznad grede. Pjesnici su se u nastavku definitivno probudili, no preciznosti u završnici i dalje nije bilo. Pritisak je, ipak, urodio plodom u 76. minuti nakon nešto manje izgledne prilike. Zlatko Palčić nabacio je dugu loptu prema naprijed, nju je prihvatio Vugrinec te uočio istrčalog Radmana kojeg je pokušao nadmudriti lobom. Pokušao i uspio - prekrasan pogodak Zagrebovog najiskusnijeg igrača.

Sam kraj regularnog dijela susreta donio je Zagrebašima još nekoliko prilika za vodstvo. Prvo je akciju Parlova i Abdurahimija u pogodak propustio pretvoriti potonji, zatim je Pejić dugom loptom pronašao Krstanovića koji je predugo čekao, a potom pucao iznad grede Radmana. No, u jeku napada domaćih dogodila se brza kontra Sharbinija. Njegov izlazak "oči u oči" čita i skida izvrsni Josip Škorić. Posljednju su priliku Pjesnici propustili iz slobodnog udarca Vugrinca, lopta niti tada nije htjela u mrežu.

Na kraju, vrlo uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici Zagreba i Rijeke za potpuni dojam nedostajalo je tek više pogodaka. Šteta, jer usprkos podjeli bodova, gledatelji nisu nezadovoljni napustili Kranjčevićevu.