1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 09.11.2008, 15:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 2500
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Željko Grgec (Bistra) i Mate Matić (Zagreb)

Ivana Jurica • nedjelja, 09.11.2008.

U susretu na Šubićevcu i Šibenik i Cibalia nastavili su svoju seriju. Domaćini su nakon šest susreta bez poraza, te nakon tri posljednja remija upisali novu pobjedu (4:0), dok je Cibalia i šesti susret zaredom poražena. Četiri različita igrača upisala su se u listu strijelaca, od kojih dvojica po prvi put u modrom dresu. Oslabljeni Vinkovčani nisu mogli parirati raspoloženim domaćim nogometašima...

Hrvoje Spahija
65'
26
Joško Kovač
77'
29
Arijan Ademi
81'
Adin Džafić
27'
13
Marijan Matić
57'
25
Ivan Baraban
75'
Srećko Lušić

Oslabljeni Vinkovčani u početnim minutama utakmice imali su terensku inicijativu, no prvi su zaprijetili domaći. Gović je u priliku izbacio Zeca, ali vratar gostiju Antolović bio je brži od domaćeg napadača. Tri minute kasnije i gosti prvi put pucaju prema domaćem vrataru Blaževiću. Pokušao je Husić, ali nije bilo opasnosti po gol. Iako su gosti imali veći posjed lopte, Šibenik je do prednosti došao u desetoj minuti utakmice. Gović je ukrao loptu braničima gostiju, dodao Zecu koji je neumoljiv i domaći vode s 1:0.

U 17. minuti i gosti su imali dvije odlične prilike, no u prvoj situaciji domaći vratar Blažević obranio je udarac Bagarića, dok je u drugom pokušaju Šimunac bio u stopostotnoj prilici, ali je sa sedam–osam metara pucao pored gola. Nakon toga Šibenik je preuzeo konce igre, pa je u 23. minuti Gović stvorio priliku Rodiću, ali njegov je udarac obranio Antolović. Četiri minute kasnije nova prilika za goste. U šansi se ovog puta našao mladi Jurić, ali njegov je udarac odlični Blažević obranio, koji je i samo minutu kasnije bio na mjestu kod udarca Džafića.

Nakon dvije prilike gostiju ponovno su odličnu priliku imali domaći. Zec je sve napravio sam, prošao je dvojicu gostujućih braniča i umjesto da odmah puca odlučuje se za novi dribling što gosti blokiraju. Lopta se ponovno odbija do Zeca koji dodaje Goviću, ali njegov udarac iskosa s lijeve strane odlazi pored gola.

Pet minuta kasnije Šibenik povećava prednost. Gović izvodi slobodan udarac, gostujući vratar krajnjim naporom zaustavlja loptu koja se odbija do Milanovića na lijevu stranu, on vraća u sredinu gdje je na pravom mjestu kapetan Raič koji glavom pogađa za povećanje vodstva.

Na napadačke ambicije ionako oslabljene Cibalije sigurno je utjecala i ozljeda Bagarića koji je već u 27. minuti morao iz igre. Do kraja poluvremena Šibenik je imao još dvije prilike preko brzonogog Ermina Zeca (novopečenog A-reprezentativca BIH), ali rezultat se u prvih 45 minuta više nije mijenjao.

I u drugih 45 minuta do prve prilike prije dolaze domaći. Gović još jednom priliku pripremio Zecu koji okreće svog čuvara, ali ne uspijeva dobro zahvatiti loptu. Dvije minute nakon toga novi pogodak. Alispahić na rubu kaznenog prostora dodaje Milanoviću koji se odlučuje za udarac, gostujući vratar vršcima prstiju dira loptu, ali je ne uspijeva zaustavili, pa ona odlazi u mrežu za 3:0.

Domaćini prilike redaju kao na tekućoj traci. Već u idućoj minuti Gović izvodi korner, točno na glavu braniča Kulušića, ali on je za malo neprecizan. I u 53. minuti opasno je bilo u gostujućem kaznenom prostoru. Govićev je udarac blokiran, no, lopta je stigla do Zeca koji pokušava glavom, no, sreća spašava Vinkovčane, lopta je pogodila okvir gola i odbila se u gol-aut.

Ni tu nije bio kraj prilikama domaćih. U 56. minuti Leutar je u kaznenom prostoru srušio Rodića, sudac Kovačić pokazao je na bijelu točku, ali udarac Ante Kulušića obranio je Antolović. Samo dvije minute kasnije gol kakav se rijetko viđa. Gostujući vratar krenuo je ispucati loptu, no uspio je tek pogoditi domaćeg napadača Rodića (koji mu je bio leđima okrenut), od kojeg se lopta odbija u mrežu za vodstvo od 4:0.

I u posljednjih 15-ak minuta utakmice redale su se prilike: Alispahić je pucao pored gola, Milardović ravno u domaćeg vratara, Gović pored gola. U 76. minuti opasna kontra domaćih, povukao je Zec, sve je odlično pripremio za Rodića, ali on ne uspijeva pogoditi mrežu. Pet minuta prije kraja utakmice Cibalia je zamalo došla do pogotka, no domaći vratar Blažević zaustavio je loptu na samoj gol-crti.

Šibenik je tako, uz odličnu igru, zabilježio novu pobjedu i zadržao visoku poziciju na ljestvici uoči susreta u Zadru, dok Vinkovčani i šesti susret zaredom ne znaju za pobjedu, a već u srijedu očekuje ih prvi susret četvrtfinala Kupa protiv Pomorca u Kostreni.