1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 23.11.2008, 15:30 h, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1.000
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Marin Ivanković (Split), Boško Vukušić (Zagreb)

Mario Lešković • nedjelja, 23.11.2008.

Danas smo U Zaprešiću vidjeli odličnu utakmicu punu uzbuđenja na jednoj i drugoj strani, u određenim trenucima i razočaranja, ali na kraju s(p)retniji su bili gosti i prvi put otkad je hrvatske lige nose bodove u Vinkovce. Prekrasnim slobodnim udarcem Husića, a naposljetku i pogreške Brašnića pobijedili su u sudačkoj nadoknadi...

Tomislav Šarić
73'
3
Vinko Buden
86'
7
Marijo Dodik
90'+1'
Ivan Baraban
37'
4
Marko Radas
83'
13
Marijan Matić
90'+1'
Stanko Mršić

Početak utakmice pripao je domaćoj momčadi. Od prve minute pokazali su tko je domaćin i nametnuli tempo koji Vinkovčani tada još nisu mogli pratiti. Na prvu pravu domaću prigodu čekali smo do 21. minute i odmah vidjeli pogodak. Nakon udarca iz kuta, u gužvi je najprisebniji bio Bule i doslovno sa gol-linije ugurao loptu u mrežu. Cibalia u prvom dijelu nije stvorila nijednu opasnu prigodu pred Brašnićevim vratima. Jedinu polupriliku poklonili su im duo Brašnić i Pecelj kada je Pecelj vratio loptu Brašniću. Taj neizravan udarac s desetak metara iskosa Vinkovčani nisu iskoristili.

Nastavak prepun uzbuđenja. Bilo je kartona, kaznenih udaraca, debija Interovog juniora Tomislava Šarića i na kraju pogreške Brašnića koji se iz junaka prometnuo u tragičara. U 53. minuti nakon starta Leutara nad Sivonjićem, sudac Krečak svira kazneni udarac. Lopte se prihvatio Gulić, ali je Burcsa pročitao njegovu namjeru i ostavio goste u igri za bod(ove). Niti četiri minute nakon toga slična situacija, ali na drugoj strani. Ovaj put Budimir ruši Babića, a Brašnić brani slab pokušaj Pavličića. U tom trenutku Brašnić je bio Interov junak jer je Interu ostalo vodstvo iz prvog dijela. Nakon 60. minute gosti preuzimaju terensku inicijativu i ostvaruju premoć u veznoj liniji. Inter kao da je malo pao nakon furioznog početka kada su kontrolirali igru i rezultat.

U 70. minuti Husić je ispremiješao domaću obranu koja jedva čisti taj pokušaj. Ali kao da nisu shvatili Husića, koji u 74. minuti potpuno isto prolazi kroz Interovu obranu i sada lijepo proigrava Barabana koji provlači loptu ispod istrčalog Brašnića. Nakon izjednačenja Inter ponovo dolazi do daha, ali sve je ostalo na nekim poluprilikama. U 90. minuti i sudačkoj nadoknadi puno uzbuđenja na obje strane. Prvo je Budimir nakon kornera Kukeca sa samo pet metara uspio glavom naciljati vratnicu, da bi iz protunapada sudac Krečak možda malo prestrogo dosudio prekršaj na 30-ak metara od Interovog gola. Već su gledatelji počeli napuštati stadion, a Husić je neočekivano opalio izravno prema golu. Brašnić je bio na toj lopti, ali je svojom nespretnom intervencijom "žutima" oteo bod, a gostima poklonio prvu pobjedu u Zaprešiću otkad je hrvatske lige i time sebi priskrbio titulu tragičara utakmice.

Na kraju, Interu ostaje žal za minimalno bodom jer da je Gulić postigao pogodak za 2:0 iz jedanaeterca, Vinkovčani se više ne bi imali snage vratiti. Ovako ih je samo vratio u život, a Brašnićeva pogreška im je donijela ipak neočekivanu pobjedu.