Hapoel osramoćen u Jeruzalemu

Branimir Korać • srijeda, 26.11.2008.

U preostala dva susreta skupina E, F, G, H Eurochallenge kupa pobjede su upisali Virtus iz Bologne i posve neočekivano nizozemski EclipseJet MyGuide...

Veliko iznenađenje dogodilo se u Jeruzalemu. Hapoel je na svom parketu ugostio EclipseJet iz Amsterdama i očekivala se lagana pobjeda Izraelaca, međutim, Nizozemci su odigrali odličnu utakmicu i slavili 83:81. "Ovo je velika pobjeda i za nas i nizozemsku košarku, jedna od povijesnih", komentirao je nakon susreta trener momčadi iz Amsterdama Avi Shivek i to dovoljno govori o kolikom je iznenađenju riječ. U redovima pobjednika najbolji su bili Avis Wyatt s 27 poena i sedam skokova te Teddy Gipson s 19 poena i šest skokova. Kod domaćina Sharon Shason ubacio je 20 poena, a Travis Watson 11 poena uz 15 skokova.

Virtus je u Bologni vodio u 17. minuti protiv Oostendea 40:18 i sve je mirisalo na pravu rezultatsku katastrofu gostiju. Međutim, već do poluvremena Oostende je smanjio na minus deset da bi u 28. minuti i poveo 49:48 napravivši u deset minuta 31:8.

Dvije i pol minute prije kraja susreta gosti su vodili 64:63 da bi tricama Lanforda i Giovannonija Virtus napravio preokret i na kraju upisao pobjedu 70:69. Kod Virtusa istaknuli su se Earl Boykins s 19 poena i osam asistencija te Guilherme Giovannoni s 15 poena i šest skokova. U gostujućem sastavu Nick Fazekas ubacio je 28 poena uz 11 skokova, a Mike Bauer dodao je 14 poena i pet skokova.