FMP demoliran u Zadru

Branimir Korać • subota, 29.11.2008.

Velika razlika u kvaliteti bila je vidljiva tijekom cijelog susreta. Zadar je s lakoćom svladao momčad FMP-a 88:51 i tako nastavio niz nepobjedivosti u svojoj novoj dvorani...

U dvoboju najbolje domaće momčadi lige i najlošijeg gosta nije bilo dvojbi. Zadrani su i bez Dixona, Garnetta i Rančića upisali vrlo uvjerljivu pobjedu protiv mlade momčadi iz Železnika koja je bila inferioran protivnik u svakom segmentu igre.

Sve osim ulaska u utakmicu, što se tiče Zadra može se opisati samo superlativima. Prvih dvije-tri minute Zadrani su se još tražili, nisu igrali onako kako mogu i znaju i FMP je utakmicu otvorio s velikih 9:0. Međutim, to je bilo sve što je viđeno od gostiju.

Domaćin vrlo brzo hvata konce igre, radi seriju od ogromnih 24:2 i na kraju prve četvrtine već ima pristojno vodstvo 24:13.

U drugoj četvrtini svjedočimo showu Jubyja Johnsona koji je već u 16. minuti igre bio na 24 poena uz šut za tricu 4/4 i za dvicu 5/6. Johnson se poigravao s igračima FMP-a i vrlo brzo Zadar je došao do plus 20. Trener FMP-a Slobodan Klipa pokušao je promijeniti situaciju na parketu postavljanjem agresivne zone, to je i djelomično uspio i FMP je serijom 7:0 smanjio na 39:26. Međutim, Aco Petrović odmah reagira i vraća na parket prvu petorku te ne dopušta gostima da ozbiljnije zaprijete.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Zadra 43:26, a u tom razdoblju igre uz odličnog Johnsona, vrlo dobro odigrali su Perić koji je ubacio devet poena te Ivanov koji je, pak, uhvatio devet skokova.

Od početka drugog poluvremena Zadar nastavlja podizati prednost, ne posustaje niti trenutka i sve do kraja susreta prednost je rasla u korist domaćina. Obzirom da je domaćin vrlo brzo odmaknuo na nedostižnu prednost, u nastavku susreta priliku su dobili i oni najmlađi Toni Prostran i Šime Olivari koji su također dali svoj doprinos u osvajanju novih bodova.

Kod Zadra najistaknutiji bili su Juby Johnson s 26 poena, Rok Stipčević s 14 poena i šest asistencija te Hrvoje Perić s 14 poena i pet skokova. Kod gostiju iz Železnika Filip Čović ubacio je 13 poena, a Predrag Samardžiski deset poena uz osam skokova.