Olimpiji matineja u Domžalama

Ante Jukić • nedjelja, 30.11.2008.

Deseto kolo NLB lige kompletirano je nedjeljnim dvobojem Heliosa i Olimpije. Za košarku neuobičajeni, "točno u podne" termin, bolje je "legao" gostima iz Ljubljane, koji su slavili rezultatom 77:68...

Zmajčeki su u Domžale stigli na krilima prve euroligaške pobjede, ali i bez ozlijeđenih Vlade Ilievskog i Marka Miliča, dva ponajbolja igrača u svojim redovima. Ipak, i bez njih dvojice favorizirani gosti bili su preveliki zalogaj za košarkaše Heliosa, koji su ravnopravan protivnik bili tek u prvom poluvremenu.

Štoviše, domaćini su nakon prve četvrtine imali lijepih +6, no već do velikog odmora Olimpija je podigla razinu svoje igre, tako da se na poluvrijeme odlazi s prednošću gostiju 34:32. Zmajčeki su u trećoj četvrtini nastavili u ritmu kojim su okrenuli susret, "podebljavši" još malo svoju prednost uoči ulaska u posljednju dionicu, u kojoj su rutinski kontrolirali rezultat, te bez većih uzbuđenja stigli do četvrte pobjede u NLB ligi.

Nejefikasniji je u redovima pobjednika s 14 poena bio Ožbolt, a vrlo dobru rolu odigrala su i tri igrača s po 13 poena, Zupan, Sarajlija i Golubović. Kod domaćina, bolji od ostalih bili su Jacobson (15), Krusić (10) i Lashkevich (10).