Hemofarmu derbi, Partizanu vrh

Ante Jukić • subota, 29.11.2008.

U derbiju 10. kola NLB lige Hemofarm je u Vršcu uvjerljivo svladao Crvenu Zvezdu, što je iskoristio Partizan, koji je "razbio" Vojvodinu i ponovno preuzeo vrh ljestvice...

Košarkaši Hemofarma uspjeli su ono što je u dosadašnjem dijelu sezone uspjelo samo Ciboni. Momčad iz Vršca je, naime, u derbi susretu 10. kola NLB lige nadvisila beogradsku Crvenu Zvezdu, s poprilično uvjerljivih 84:65. Osim utakmice i prvog mjesta (Partizan), Crvena Zvezda je večeras izgubila i drugo mjesto na tablici, na koje je zasjela upravo momčad iz Vršca.

I prije utakmice znalo se da Beograđane protiv, ove sezone odličnog, Hemofarma očekuje težak posao. Prvu četvrtinu domaćini su okončali vodstvom 26:21, a do poluvremena prednost je narasla na, za Hemofarm, vrlo ugodnih +11 (44:33). Iako je Zvezda u trećoj četvrtini dala naznake mogućeg povratka u susret, u posljednjih deset minuta nastupio je potpuni "raspad sistema" gostujuće momčadi, tako da je Hemofarm s lakoćom priveo susret kraju.

S 27 postignutih poena sjajnu je predstavu u redovima Vršćana pružio Krstović, koji je veliku pomoć imao u Vukosavljeviću (18). Kod Zvezde, pak, jedini dvoznamenkasti bili su Kikanović (14) i Roberts Lawrence (10), što je beogradskoj momčadi bilo premalo za pobjedu na ovom teškom gostovanju.

Iako se očekivalo da bi Partizan, zbog teškog okršaja CSKA-om preko tjedna, mogao imati nešto teži posao s novosadskom Vojvodinom, utakmica u Pioniru bila je daleko od neizvjesne. Beograđani su goste potpuno "razbili", nadigravši ih u svim segmentima košarkaške igre, tako da je debi Miloša Minića na klupi Vojvodine protekao u poprilično depresivnom raspoloženju.

Nakon "uraganske" prve četvrtine, koju su okončali s +12 (24:12), domaćini su u naredne dvije malo spustili nogu s "gasa", što je Novosađanima omogućilo relativno podnošljiv zaostatak na ulazu u posljednjih deset minuta. Ipak, igrači Duška Vujoševića tada su odlučili još malo pokazati "mišiće", a kao rezultat toga stiglo je konačnih 81:52. U redovima Partizana, koji je u dosadašnjem dijelu natjecanja ubilježio samo jedan poraz (Crvena Zvezda), najefikasniji su s po 14 poena bili Veličković i Rakočević, dok je kod Vojvodine, i dalje čvrsto prikovane za dno ljestvice, najbolji bio Borovnjak, koji je uknjižio 13 poena.