Nova crna rupa Zadra

Goran Markuš • subota, 06.12.2008.

I Zadrani su, kao i Mravi i Splićani bili vrlo blizu pobjede, no nakon tri četvrtine u kojima su upravo oni diktirali igru na terenu sve pada u vodu i Crvena zvezda u posljednjih deset minuta dolazi do devete ovosezonske pobjede u NLB ligi...

Već na samom početku susreta mogli smo očekivati vrlo čvrstu utakmicu. Nakon uvodnog polaganja Elmedina Kikanovića (18 poena) budi se i danas vrlo raspoložen Hrvoje Perić (19 poena, 5 skokova) koji uzvraća istom mjerom.

Koš za koš igra se sve do sedme minute kada umjesto upravo Perića ulazi Marlon Garnett (14 poena) koji trima tricama odvodi Zadar na solidnih +6 nešto više od minutu do kraja prve četvrtine. Ipak slobodno bacanje Kikanovića i zakucavanje Borisa Bakića (7 poena, 3 asistencije) približava Crvenu zvezdu i na odmor se odlazi rezultatom 18:21.

Nakon povratka na teren Crvena zvezda koristi psihološku premoć stečenu boljom završnicom prve četvrtine i serijom 5:0 ponovno preuzimaju vodstvo kod rezultata 29:28, no Zadar se ubrzo budi i na leđima sjajnog dvojca Perić - Garnett rade 0:8 seriju koja im omogućava nešto mirniju igru do kraja prvog poluvremena. Na veliki odmor tako odlaze sa solidnih šest poena prednosti.

Zadar ponovno loše ulazi u treću četvrtinu što domaćini znaju iskoristiti i polaganjem probuđenog Marka Marinovića (19 poena, 5 skokova) u 25. minutu ponovno dolaze do izjednačenja kod rezultata 56:56. Sljedeće tri minute ponovno se igra koš za koš da bi u posljednje dvije minute -3, zahvaljujući primarno sjajnoj obrani, Zadar uspio pretvoriti u +5 uoči posljednjih deset minuta.

Iako se nakon uvodne tri minute vidio pad koncentracije kod Zadrana nitko nije bio spreman za ono što je uslijedilo. Naime, nakon slobodnog bacanja Dejana Ivanova (6 poena, 9 skokova) Zadrani punih pet minuta ne pogađaju niti poen što domaćini koriste za ogromnu 17:0 seriju i tu je sve završeno. Nova crna rupa u igri Zadru donosi novi, četvrti poraz u NLB ligi.

Dvije minute bile su premalo da Zadar nadoknadi deset poena zaostatka što su znali i košarkaši Crvene zvezde koji rutinski privode susret kraju upisavši i devetu pobjedu u regionalnoj ligi.