Ugodna nedjelja s Cibonom

Ivor Krapac • nedjelja, 07.12.2008.

Košarkaši Cibone napravili su očekivano u ogledu sa sarajevskom Bosnom u 11. kolu NLB lige. Cibosi su bez velike potrošnje energije izašli na kraj s gostujućom momčadi i krenuli dalje, već u srijedu dolazi Le Mans u važnoj euroligaškoj utakmici...

Prvih deset minuta prošlo je bez većeg rezultatskog odvajanja bilo koje momčadi. Predvođeni raspoloženim Davorom Kusom, koji je u startnoj četvrtini ubacio dvije trice i ukupno deset poena, Cibosi su uglavnom držali vodstvo, najviše s 18:13 i 20:15 u sedmoj minuti. Goste je s 11 poena na površini držao Stanley Burrell, najzaslužniji što je Bosna na prvi dvominutni odmor otišla s minusom od samo tri poena (23:20).

Početak druge četvrtine donio je prvo značajnije odvajanje Perasovićeve momčadi. Nikša Prkačin pod obručem i Marin Rozić s dvije uzastopne trice pobrinuli su se za bijeg do 32:20 u 13. minuti, što su gosti uspjeli tek privremeno "srezati", no pri odlasku na veliki odmor našli su se u još većem minusu Vukušićevom tricom za 49:36 potkraj četvrtine.

Zadrani na tribinama

U proputovanju iz Beograda nakon jučerašnjeg poraza od Crvene zvezde, košarkaši Zadra iskoristili su vrijeme provedeno u Zagrebu da se na svoje oči uvjere kako ide glavnom suparniku.

Trener Aco Petrović i nekoliko prvotimaca našlo se na tribinama Draženovog doma u trenucima predaha između dva gostovanja. Protiv Crvene zvezde nije išlo, a iz Zagreba će krenuti prema Francuskoj, gdje ih u utorak čeka Chorale Roanne u Ulebovom Eurokupu.

Sredinom druge četvrtine, vrijedno je isticanja, na parket je stupio i Branimir Longin, koji je ove sezone minute dobivao na kapaljku, a ništa se nije promijenilo ni na prošlotjednom gostovanju u Novom Mestu u prvoj utakmici bez suspendiranog Rawlea Marshalla. Ovog puta mu je Perasović ipak dao priliku, a Longin je ubacio pet poena u Ciboninom odvajanju.

Glavne uloge su ipak pripale drugima. Rozić je u drugoj dionici u napadu preuzeo uzde od Davora Kusa i završio poluvrijeme s 14 poena, Kus je upisao 12, dok su u gostujućem sastavu bolji od ostalih bili Burrell s 13 i Vučurović s 10 poena.

U trećoj četvrtini gosti su priprijetili tek u završnici. Vučurović je u toj dionici pokrenuo Bosnu s 10 poena, da bi se Hajrić pridružio s dvije trice za smanjenje na samo 64:58 u 29. minuti. No, prijetnja nije trajala dugo - uz trice Princa i Longina i Prkačinove poene pod košem, Cibona je povezala 8:0 i pobjegla na 72:58 uoči posljednjih deset minuta.

Bila je to prednost koju Cibosi u pravilu ne ispuštaju. Do kraja utakmice trebalo je samo mirno privesti posao kraju, a pri vodstvu od 80:62 pet minuta do kraja priliku je dobio i mladi Tomislav Zubčić, koji se u posljednjim trenucima i upisao poentiravši za konačnih 91:70.

U redovima Cibosa danas su bolji od ostalih bili Rozić i Kus s po 18 poena, a Rozić je dodao i po četiri skoka, osvojene lopte i tri asistencije. Longin se priključio s 13 poena uz 5/7 iz igre. Bosnu su vodili Vučurović (22 poena, četiri skoka) i Burrell (17 poena, pet skokova, tri asistencije).