Hemofarm drži korak

Zoran Zdelar • nedjelja, 07.12.2008.

Hemofarm je ubilježio novu pobjedu tako da su i dalje na tek minimalnom zaostatku za vodećim Partizanom. Pobjedu je ubilježila i posljednjeplasirana Vojvodina...

Košarkaši Hemofarma slavili su na gostovanju u Ljubljani kod Union Olimpije zahvaljujući boljoj igri u produžetku te su s novom pobjedom zadržali korak za vodećim Partizanom koji ima tek jednu pobjedu više.

Ekipa iz Vršca mogla je sve riješiti još tijekom regularnog vremena, no u uspjeli su ipak nekako ispustiti prednost iz završnice treće četvrtine kad su imali iznimno ugodnu prednost od 16 poena pri rezultatu 73:57. Zahvaljujući nekoliko minuta furiozne igri Olimpija je ušla u posljednju četvrtinu s daleko povoljnijim rezultatom, a onda su se u tih deset minuta izjednačili. U produženih pet minuta igre uspješniji je ipak bio Hemofarm koji je poboljšao obranu i tako izborio novu pobjedu.

Prvo ime susreta je gostujući Vladan Vukosavljević s postignutih 31 poenom i pet skokova. U poraženim redovima najzadovoljniji svojim učinkom može biti Mirza Begić s 23 poena, pet skokova i jednim dodavanjem.

Na četvrtoj poziciji nakon još uvijek ipak nepotpunog 11. kola regionalne NLB lige našla se Budućnost zbog svoje pobjede nad Krkom. Podgoričani su se tijekom većeg dijela prilično namučili s čvrstim protivnikom, no Krka ipak nije izdržala te se u konačnici vraćala kući s ukupno osmim porazom ove sezone. Nakon izjednačene prve dionice, u idućih deset minuta Budućnost je u igri držao praktički sam Gordić sa svojih ukupno čak 17 poena u tom razdoblju. U posljednju četvrtinu ušli su s rezultatom 55:55, no uspješnije su se u toj situaciji ipak snašli košarkaši Budućnosti.

Nemanja Gordić na kraju je i donio svojoj ekipi najviše poena – njih 27, dok je tek jedan poen manje Krki donio Amerikanac Richard Essington Shields, koji je još ubilježio i sedam skokova te tri dodavanja, ali je zato na parketu i proveo 12 minuta više do Gordića.

Vojvodina se ove subote uspjela na ljestvici s omjerom rezultat izjednačiti sa Zagrebom i Heliosom, a zanimljivo da su svoje jedine pobjede uspjeli ubilježiti upravo u dvoboju s te dvije momčadi. Ove su subote tako svladali Helios, a svaki igrač uvelike je doprinio tek drugoj pobjedi ove sezone, iako je trener Milan Minić rekao da za tu utakmicu nemaju ikakvu posebnu motivaciju.

Utakmica je riješena u drugom poluvremenu, što ni ne čudi kad se uzme u obzir da je primjerice u drugoj četvrtini postignuto svega ukupno 17 poena. Helios je tricama pokušavao u posljednjoj dionici smanjiti zaostatak od desetak poena, no pobjeda je na kraju opravdano ostala u Novom Sadu. Marko Šutalo donio je svojoj ekipi 23 poena uz četiri skoka i tri asistencije.