Vraneš podigao rampu "žutima"

Bernard Jurišić • subota, 06.12.2008.

Košarkaši Splita CO ugostili su trećeg Euroligaša zaredom u NLB ligi. Nakon pobjede protiv Union Olimpije i poraza od Cibone, bolji od "žutih" bili su i košarkaši Partizana...

Iako su od Beograda do Splita putovali 10 sati autobusom nakon teške utakmice protiv Efes Pilsena u Euroligi, košarkaši Partizana nadigrali su i pobijedili Split CO u 11. kolu NLB lige. Duža klupa i širi izbor kvalitetnih igrača prevagnuli su na stranu srbijanskog Euroligaša.

Hajdukovci dali podršku "žutima"

Košarkašima Splita CO u današnjem susretu podršku su dali i nogometaši Hajduka. Gotovo cijela momčad i stručni stožer "bilih" smjestili su se na zapadnu tribinu i zaradili veliki pljesak oko 1.500 gledatelja prije početka susreta. Navijači su na kraju susreta pozdravili Hajdukovce i zaželjeli im uspjeh u posljednjem susretu jesenskog dijela sezone, u nedjelju u Šibeniku.

Veliki posao za svoju momčad napravio je Partizanov gorostas Slavko Vraneš. 228 centimetara visoki centar bio je poput helikoptera u svom reketu, prema službenoj statistici udijelio pet, a prema slobodnoj procjeni autora ovog teksta barem sedam-osam blokada splitskim igračima. Dok je šut služio "žute" držali su se u kakvom-takvom priključku, no ipak nisu imali toliko "ludo" šutersko poslijepodne da bi uspjeli nadomjestiti manjak realizacije u reketu.

Splićani su utakmicu otvorili čvrstom obranom, pa su gosti u prvoj četvrtini ubacili tek 13 poena. No, napadački je "štekalo", "žuti" su se "tukli" za svaki poen, a tomu je pridonosilo pretjerano forsiranje Granta, koji je vrlo često neuspješno igrao "jedan na pet".

Vujoševićeve rotacije održavale su svježom Partizanovu petorku, koja je prvo značajnije vodstvo imala u 13. minuti (12:21). Dvije trice Batine, još dvije Shannona i nekoliko dobrih napada Bruna vratili su Splićane u utakmicu. Minutu prije poluvremena na semaforu je svijetlilo 29:31.

Nakon pet trica u drugoj četvrtini, šut je "žute" opet izdao u trećem periodu. Grant je i dalje bio najlošiji igrač na parketu, no Splićane je držala prilično agresivna obrana. Nakon 34:41 u 23. minuti, uspjeli su se približiti na 41:43 u 27., no tada je Partizan dodao gas i riješio utakmicu. Serijom 11:1, koju su predvodili Veličković i Vesely gosti su otišli na 45:58 i povratka više nije bilo.

U posljednjoj četvrtini prednost Partizana narasla je do 51:67 (35. minuta), no opuštanjem su dozvolili da si splitski Amerikanci korigiraju brojke i spuste poraz na "solidnih" -10. Pobjedu je ubilježila bez dvojbe kvalitetnija momčad u ovom trenutku, a Splićanima je još jednom iznimno nedostajao kažnjeni Siniša Štemberger.