Bez rješenja za agresiju Budućnosti

Bernard Jurišić • subota, 10.01.2009.

I peti domaći poraz u nizu doživjeli su košarkaši Split CO-a. Bez dvojice otpisanih stranaca, ali i bez pravog napadačkog učinka ostalih igrača, "žuti" su poraženi od agresivne podgoričke Budućnosti...

Niz domaćih poraza košarkaši Splita CO nastavili su i u ogledu s prvakom Crne Gore, podgoričkom Budućnosti. Agresivni gosti vodili su od prve do posljednje sekunde susreta i na kraju potpuno zasluženo odnijeli bodove sa Gripa.

Subotić uz klupu, Ćuić na probi

Donedavni trener Slobodan Subotić sjedio je uz klupu Splita CO prvi put na večerašnjoj utakmici kao generalni menadžer kluba. Nakon utakmice trener Teo Čizmić potvrdio je da će sljedećeg tjedna u Split na probu doći Saša Ćuić, koji je prvi dio sezone proveo na Cipru. Riječ je o 26-godišnjem centru visokom 208 centimetara, koji je svoje seniorske početke imao na američkom sveučilištu Oregon State.

Pet prvih minuta "žuti" nisu uspjeli zabiti koš. Dotad su Crnogorci već nanizali 9, pa se od samog početka moglo naslutiti da će Splićani večeras teško do bodova. Nikako nisu imali rješenja za agresivnu igru gostiju, koja je posebno uneredila razigravača Eddiea Shannona.

Puno lopti Split CO je bacio "u bunar", a zakucavanjem Dašića za 10:24 u posljednjoj sekundi prve četvrtine i figurativno je završen katastrofalni period igre našeg predstavnika. Druga četvrtina ipak je donijela malo optimizma, prišuljali su se "žuti" na 31:35 i na poluvrijeme otišli s ipak neloših -6.

U 23. minuti Split CO je stigao nadomak preokreta (36:38), no nekoliko vezanih pogrešaka opet je Budućnost odvelo na 40:49 četiri minute kasnije. Treću četvrtinu košem u posljednjoj sekundi završio je Delaš i opet vratio nadu - 49:54.

Taj je rezultat svijetlio na semaforu još četiri minute posljednje četvrtine. Budućnost je promašivala, no promašivao je i Split. Gosti vezano čak šest minuta nisu postigli pogodak, no Splićani su se uspjeli samo približiti (53:54 u 35. minuti), ne i povesti. Kad je proradio napad gostiju, serijom od 10:0 riješili su sve nedoumice, s 58:60 otišli na 58:70 i mirno priveli utakmicu kraju.

Bez dvojice stranaca na koje klub više ne računa, s lošim Štembergerom, napadački neupotrebljivim Stipanovićem, nepreciznim Batinom i bojažljivim Vrkićem, Splićani i nisu mogli očekivati bolji rezultat protiv mlade, ali čvrste i agresivne crnogorske momčadi. Gripe će još pričekati na prekid crnog niza koji traje već više od dva mjeseca.