Splićani zakasnili na utakmicu, stiže novi Amerikanac

Bernard Jurišić • utorak, 20.01.2009.

Potpuno prespavanih 14 početnih minuta okršaja protiv Crvene zvezde koštali su "žute" novog, šestog domaćeg poraza u nizu. Ako se zna da je u 14. minuti na semaforu stajalo 13:37, konačnih 62:67 i uzbudljiva završnica u kojoj su odlučivale dvije lopte mogu biti tek bonus da dolazak na Gripe večeras ipak nije bio potpun promašaj...

Baš kao i u prošloj utakmici protiv Budućnosti na Gripama, početni pressing košarkaša Crvene zvezde "uneredio" je splitsku momčad i praktično odlučio utakmicu. "Žuti" su vodili tek prve dvije minute, ali uslijedilo je šest posnih minuta u kojima su gosti serijom od 14:0 otišli na 10:26 na kraju prve četvrtine. Seriju srbijanskog predstavnika nije prekinuo ni odmor između četvrtina, pa je u 14. minuti na semaforu svijetlilo strašnih i sramnih 13:37.

Stiže novi Amerikanac

U Split u četvrtak stiže novi Amerikanac, koji bi trebao biti zamjena za otpuštenog Francuza Stephena Bruna. Riječ je o 23-godišnjem Michaelu Leeu sa sveučilišta St. Bonaventure, koji je ove sezone bio u francuskom Choletu, ali je zbog ozljede odigrao samo jednu utakmicu. Riječ je o igraču koji pokriva pozicije trojke i četvorke, a bit će na probi narednih mjesec dana tijekom kojih će struka odlučiti hoće li ostati do kraja sezone.

Druge dvije trećine utakmice splitska momčad ipak je popravila dojam, stigli su praktično do egala i imali mogućnost na kraju čak i pobijediti. Krenuli su lagano, pojačavši obrambenu agresivnost krajem druge četvrtine, koju su serijom od 12:2 na kraju ipak bar malo "kozmetički" uljepšali.

U trećoj četvrtini nastavljena je dobra serija domaćina, a gosti su u 13 vezanih minuta ubacili samo 4 poena. Serijom od 7 ubačaja Marija Delaša Split CO je stigao na samo četiri poena zaostatka (41:45) u 28. minuti. Gosti su ipak uspjeli zadržati prisebnost i u posljednji period ući s 8 poena prednosti.

No, Split kreće u novu seriju i s 8:0 se primiče na 54:57. Propustili su "žuti" dva napada za izjednačenje pri 57:59 tri minute prije kraja, a Mirko Kovač je s dvije trice u razmaku od pola minute srušio sve nade "žutih" da će kreirati veliki preokret. 15 sekundi prije kraja Shannon je promašio tricu za mogući produžetak i bodovi su na kraju ipak otišli za Beograd.