Zakašnjela, ali neminovna "crna rupa" Splićana

Bernard Jurišić • subota, 24.01.2009.

Košarkaši Splita CO nisu uspjeli donijeti pobjedu s gostovanja kod slovenskog Euroligaša Union Olimpije. Iako su dobro otvorili utakmicu, "žuti" su izgubili susret zbog užasnih 5 posljednjih minuta prvog poluvremena...

Košarkaši Splita CO doživjeli su deseti poraz u posljednjih 11 utakmica NLB lige. Nezaustavljiv pad na ljestvici regionalnog natjecanja nastavljen je porazom u Ljubljani kod Union Olimpije.

Slovenski Euroligaš utakmicu je otvorio sa 6:0, no Splićani uzvraćaju serijom od 15:5 i preuzimaju vodstvo - 11:15 u 8. minuti. Prednost su "žuti" držali sve do 14. minute, kada je na semaforu svijetlilo 26:31.

Tada je Splićane zadesila zakašnjela "crna rupa" kakvu su imali na početku nekoliko posljednjih utakmica i u 5 minuta završnice prvog poluvremena praktično su izgubili utakmicu. Olimpija je serijom od 17:2 otišla na 43:33 i zadržala značajnu prednost na kraju prvog dijela. "Žute" su potopili Harrington sa 16 poena i šutem 6/6 i Golubović s 10 ubačaja također bez promašaja.

U četvrtoj minuti nastavka Splićani su se primaknuli na 46:43, no opet je domaćin pritisnuo papučicu gasa i u dvije minute s 10:0 otišao na 56:43. Još su do kraja "žuti" u nekoliko navrata dolazili na -6 (posljednji put na 81:75 minutu prije kraja), no ništa više od toga nisu mogli.

Serija poraza splitskog kluba je nastavljena, a za bilo kakve više ambicije od pukog životarenja do kraja sezone treba naći neko "čarobno rješenje". Je li to novi Amerikanac Michael Lee?