Simon dao kisik Zagrebu

Branimir Korać • subota, 24.01.2009.

Košarkaši Zagreba nisu imali izbora. Protiv Heliosa igrala im je samo pobjeda i ona je na kraju ostvarena uz sjajnu igru prije svih Krune Simona i Ante Tomića...

Uoči dvoboja s Heliosom u Zagrebu je svima bilo jasno kako prava na krivi korak nema. Helios im je izravni konkurent u borbi za izbjegavanje posljednjeg mjesta koje znači "ispadanje iz lige" stoga bi poraz Zagrebu značio cementiranje posljednje pozicije, a to nikako nisu željeli u Trnskom.

U redovima Zagreba debitirao je Amerikanac DeMarcus Nelson, no izostali su ponovno Jakov Vladović i Mario Dundović što je ipak činilo Zagreb oslabljenim. Bez obzira na to svima je u mislima bila samo pobjeda.

Gosti su u Zagreb doputovali osokoljeni velikom pobjedom u produžetku protiv Zadra na krilima Jacobsona i Snowa. Jacobson se u tom susretu pokazao kao izuzetno opasan s linije za tri poena, međutim Zagreb ga u početku susreta nije znao zaustaviti.

Jacobson je bio taj koji je držao Helios u igri u prvom poluvremenu, u prvih 20 minuta ubacio je čak sedam trica i samo zahvaljujući njemu Helios je na poluvremenu zaostajao svega pet poena. S druge strane briljirao je Kruno Simon koji je imao stopostotan šut iz igre.

Na početku drugog poluvremena Zagreb se uspio malo odvojiti i serijom 13:0 pobjeći na visokih 58:44. Seriju Zagreba tricom je prekinuo Snow, ali do kraja treće četvrtine nisu gosti uspjeli značajnije smanjiti zaostatak.

U svega dvije minute posljednje četvrtine situacija se posve zakomplicirala. Janža je spremio dvije brze trice, poentirali su Krušič i Snow i Helios je napravio 10:0 za smanjenje na 60:59. No nakon što je Krušič položio za 61:61 Simon ubacuje dvije vezane trice i Zagreb se ponovno odvaja.

Do kraja susreta Zagreb je uspio održati prednost, gosti se više nisu uspjeli spustiti na zaostatak manji od četiri poena i bodovi ostaju u Trnskom.

Kod Zagreba najbolji su bili Kruno Simon s 29 poena (šest trica) i Ante Tomić sa 16 poena i deset skokova dok su Helios predvodili Nicholas Jacobson s 26 poena (osam trica) i Andrej Laškevič s deset poena i pet skokova.