Partizan opet "zakapario" vrh

Ante Jukić • subota, 24.01.2009.

Domaći posrtaj Crvene zvezde u dvoboju s Cibonom, pobjeda Partizana na gostovanju u Podgorici, i eto branitelja naslova ponovno samih na vrhu poretka regionalne košarkaške lige...

Partizan je na najbolji mogući način iskoristio domaći poraz Crvene zvezde od Cibone, te je novom pobjedom, ukupno 17. ovosezonskom, ponovno samostalno zasjeo na čelo regionalne lige.

Beograđani su na uvijek neugodnom gostovanju u Podgorici vodili tijekom cijelog susreta, a naznake moguće neizvjesne završnice domaćini su dali u trećoj četvrtini, na kraju koje su se približili na samo dva poena zaostatka (na poluvremenu je bilo 36:26 za Partizan).

Ipak, moćni stroj Duška Vujoševića u posljednjoj dionici susreta ponovno je podigao razinu igre i spriječio eventualne iznenađenje. Konačan rezultat bio je 71:64 za Partizan, u čijim je redovima s 15 poena najefikasniji bio Stephane Lasme. Budućnost je, pak, s 20 ubačaja predvodio Ivan Maras.

Košarkaši Bosne u posljednje su vrijeme izgleda pretplaćeni na infarktne završnice. Nakon što su u prošlom kolu teškom mukom "iščupali" domaće bodove protiv podgoričke Budućnosti, Studenti su i večeras do pobjede došli u zadnjim minutama. Momčad iz Sarajeva u 19. kolu NLB lige slavila je na gostovanju kod FMP, i to nakon produžetka.

Prva četvrtina završena je 28:21 vodstvom domaćina, no u nastavku utakmice Bosna je uhvatila priključak i uspješno držala korak s favoriziranim FMP-om. Nakon 40 minuta igre rezultat je bio 93:93, a momčadi su izjednačene ušle i u posljednju minutu produžetka, u kojem je presudila mirnoća Studenata s linije slobodnih bacanja.

U konačnih 110:105 Sarajlija 21 poen je ugradio Nikola Vučurović, a vrlo dobru predstavu pružio je i poker Ikonić (17) - Ivanović (18) - Ovčina (14) - Đorđević (14). Kod domaćina su po 18 ubačaja uknjižili Jeremić i Samardžiski.

Subotnji program zaključen je još jednom gostujućom pobjedom, onom Krke protiv novosadske Vojvodine. Nakon 21:16 domaćina na kraju prve trećine, Slovenci su u nastavku preuzeli vodstvo i sačuvali ga do kraja, iako su posljednje minute bile vrlo "vruće".

Do 77:76 pobjede u Novom Sadu goste su predvodili Essington-Shields (21) i Balažić (17), dok je kod domaćina najefikasniji bio Bajić, s 20 ubačaja.