1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 01.03.2009, 15:30 h, Kantrida, Rijeka, gledatelja: 1.500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Miro Grgić (Osijek), Vlatko Lončar (Osijek)

Zoran Zdelar • nedjelja, 01.03.2009.

Zadar je na Kantridi imao veliku priliku stići do iznenađujuće pobjede, ali su u završnici utakmice propustili realizirati jedanaesterac, a zatim im je Ahmad uzeo i bod...

Ferdo Milin
26'
21
Ante Mitrović
78'
11
Marin Batur
88'
Dalibor Zebić

Riječani su u dvoboj sa Zadrom ušli kao veliki favorit i tijekom većeg dijela utakmice to su svojom igrom i dominacijom opravdavali. Robert Rubčić najavio je da će njegovi nogometaš u ovom dvoboju jurišati na pobjedu, a ni nije imao previše izbora s obzirom da iznimno loše rezultate Zadra na Kantridi od osnutka 1. HNL.

No, umjesto da su domaćini krenuli bolje u utakmicu, to su učinili u gosti. Želimir Terkeš je tako nakon samo četiri minute igre stigao pred vratara Velimira Radmana, ali na sreću malobrojnih domaćih gledatelja, njih oko 1.500, priliku nije uspio iskoristiti. Nakon lagane dominacije Zadrana na početku, Riječani su ubrzo ipak preuzeli konce igre u svoje ruke i gostujući vratar Vuković imao je sve više posla.

U 17. minuti kapetan Anas Sharbini je srušen u kaznenom prostoru, a osječki sudacDamir Batinić unatoč prosvjedima Zadrana pokazuje prema bijeloj točki. No, mladi veznjak nije ipak bio precizan i lopta je otišla malo pored vratnice.

Koju minutu kasnije u neprilici je ponovno Radman, ali Šaranović se nije snašao na udaljenosti od samo sedam – osam metara i Rijekina mreža i dalje miruje. U 24. minuti Naum Batkoski je u duelu s jednim domaćim igračem stradao i bila je potrebna liječnika intervencija. Ovog puta nije bio dovoljan klupski liječnik, već je interveniralo i vozilo hitne pomoći, koje je ozlijeđenog nogometaša direktno s tartan staze odvezlo u bolnicu.

Ahmad Sharbini u 27. minuti našao se u fantastičnoj prilici, kad mu je nabačena lopta s desnog boka, bio je sam pred vratarom Vukovićem, ali nije uspio u brzini dovoljno dobro pucati i lopta odlazi visoko iznad grede.

Domaćini su do kraja prvog dijela imali još pokoju solidnu priliku za pogodak, ali jedino što vrijedi izdvojiti je isključenje gostujućeg trenera Dalibora Zebića. On je zbog rasprave sa sucima u 42. minuti morao napustiti klupu.

U nastavku utakmice nije trebalo previše vremena Riječanima da stignu u vodstvo. Omaleni, ali zato iznimno neugodni Hrvoje Štrok razveselio je veliku većinu prisutnih gledatelja nakon što je u 50. minuti zabio za vodstvo.

No, veselje nije dugo trajalo. Deset minuta kasnije sudac još jednom pokazuje na bijelu točku. Miladin je u kaznenom prostoru srušio Šaranovića, a precizan realizator jedanaesterca bio je Dragan Župan.

U 80. minuti Zadar je imao veliku priliku prirediti senzaciju nakon što im je dosuđen još jedan kazneni udarac, ali ovog puta Župan nije uspio svladati Radmana koji je uspio zaustaviti loptu. Dvije minute kasnije Ahmad je kaznio goste zbog tog promašaja nakon što je vrlo efektno poslao loptu u mrežu kroz noge Vukoviću za konačnih 2:1.