Dukat Premijer liga, 21. kolo, 12.03.2009., Sisak, SD Brezovica, gledatelja: 400
Suci: Vanja Banović (Požega), Vedran Banović (Požega)
31:22(14:9) Moslavina
Moslavina

Buđenje u pravo vrijeme

Branimir Korać • četvrtak, 12.03.2009.

Rukometaši Siscije u prvom susretu 20. kola Premijer Dukat lige svladali su u svojoj dvorani kutinsku Moslavinu 31:22. U rezultatski izvjesnom dvoboju Siščani su nakon slabih 25 minuta preuzeli kontrolu nad rezultatom i otišli do pobjede...

UKUPNO2281/32

Kvalitetniji domaćin očekivao je lagan posao protiv Kutinjana i tako se i postavio na početku susreta. Ulazak u utakmicu "lako ćemo" umalo im se odbio od glavu i Moslavina ih je 24 minute držala u neizvjesnosti. U tom razdoblju Siscia je igrala izrazito loše u napadu, vrlo sporo i bez posebne ideje i to su Moslavci koristili.

Kada su krajem prvog poluvremena konačno počele prolaziti lopte prema Bjelišu na pivotu, promijenila se situacija na terenu, Siscia je otišla na plus dva, Moslavina brzopleto pokušala ostati u igri, ali u takvoj igri samo su puno griješili i domaćin je podizao prednost.

Već do kraja prvog poluvremena pobjegli su na plus pet i nas odmor se otišlo vodstvom Siscije 14:9.

Serija domaćina nastavljena je i u drugom dijelu te su u prvih deset minuta drugog poluvremena pobjegli na 20:9 što je ukupno bila serija u 15 minuta od čak 12:1 i Siscia je riješila pitanje pobjednika.

U nastavku susreta sve se svodilo na rutinsko čuvanje prednosti domaćina koji je do kraja susreta konstantno imao vodstvo od minimalnih osam do maksimalnih 11 golova viška.

Na kraju su slavili 31:22, a najbolji kod domaćina bili su Jakov Gojun s osam golova, Bjeliš i Svalina dodali su po pet, a Bouček deset obrana. Kod Moslavine Krunoslav Slukan postigao je devet pogodaka.