Međimurje 29:27 Poreč
Poreč

Rovovska bitka za bodove

Ivana Strahija • nedjelja, 15.03.2009.

U Čakovcu su Porečani na teške muke stavili Pipo, koji je na kraju ipak slavio. Utakmica je obilovala preokretima, borbenošću i pravom rukometnom igrom, pa je tristotinjak gledatelja moglo uživati u sportskoj suboti.

Perutnina Pipo IPC – Poreč 29:27 (13:13)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 300
Suci: Gubica (Petrijevci), Milošević (Osijek)

Perutnina Pipo IPC: Arnaudovski 12 (2), Varga 3, Balog 1, Barić, Turk 4, Mesarić 1, Krajner 4, Pašalić, Herman 2, Čavar, Lesjak 2, Zadravec

Obrane: Lončar 1, Sladoljev 11
Sedmerci: 2/2
Isključenja: -

Poreč: Thoss, Grgić, Čorić, Lovrinović 7 (3), Turković, Banić 6 (1), Perhat 1, Galijot, Radaković, Gorenac 4, Grujičić 5, Sever 4

Obrane: Rudonjić -, Stevanović 9
Sedmerci: 4/5
Isključenja: 6 minuta

Recesija se osjeća i u sportskim objektima, pa je tako iznimno mali broj gledatelja došao pogledati susret Čakovčana i Porečana. Šteta, jer se imalo što vidjeti, jer je rukomet bio na visokoj razini ove subote. Za razliku od srijede, rekli bismo, kad je Pipo u Varaždinu u osmini finala Kupa odigrao slabo, no na sreću Varaždinci su bili još i slabiji.

No, okrenimo se današnjoj utakmici. S jednakim problemima kao i Pipo, a to je manjak igrača spremnih za parket zbog bespoštednog ritma srijeda-subota, Poreč je stigao u Čakovec, nadajući se prekinuti loš niz. Nije im uspjelo, što je trener Željko Zovko objasnio: "Nastojali smo zaustaviti Arnaudovskog, uvjerljivo najboljeg domaćeg igrača, no što nam to vrijedi kad smo imali toliko izgubljenih lopti i tehničkih grešaka i elementarnih propusta u fazi obrane? Nisam ipak nezadovoljan, ovo nam je sedmo gostovanje u devet utakmica, dalje mora krenuti na bolje."

Dugo je rezultat na semaforu svijetlio u korist Poreča, 2:4 bilo je sve do 13. minute. No, u svega par idućih trenutaka Čakovčani su pokazali sasvim drugo lige i serijom od pet golova okrenuli susret u svoju korist (7:4). Pogodili su Herman, Lesjak, Varga i Mesarić, ali to ipak nije bilo dovoljno da Poreč smanji intenzitet svoje igre.

Još jednom se Porečani dižu i uz pomoć dva precizno realizirana kaznena udarca (Lovrinović i Banić), ponovno dolaze do vodstva od +3 (8:11). Nakon time-outa i minute "ribanja", momci Josipa Borkovića ponovno na teren kreću odlučnije, te doslovce s zvukom sirene za kraj prvog poluvremena izjednačuju na 13:13.

U drugom dijelu utakmice opet se lomi rezultat, a tek ulaskom Sladoljeva, koji je na čakovečkom golu zamijenio Lončara, u 48. minuti stvari kreću na bolje za domaći sastav. "Jako su nam u obrani nedostajali Pažin i Ćavar, nije mi ni samom jasno kako smo uspjeli izvući dva boda jer smo iscrpljeni. Međutim, uspjeli smo pobijediti. Onaj cilj kojeg nam je zadao predsjednik ide prema kraju, pred nama su još dvije utakmice i siguran sam da ćemo uspjeti", komentirao je nakon osvajanja dva boda Risto Arnaudovski.

Četiri minute pred kraj Pipo konačno ima +4 (27:23), a Poreč je na parketu s igračem manje, no ipak uspijeva do okončanja susreta smanjiti na –2. Zasluga je to agilnog Lovrinovića, uz Severa i Banića.

"Presudno je bilo posljednjih 15 minuta, kad smo igrali najagresivnije, a najviše želje i borbenosti, a imali smo i malo sreće", rekao je nakon utakmice domaći trener Josip Borković. "S ovom pobjedom smo stigli na sedmo mjesto ljestvice, nadam se da ćemo ostati u gornjem dijelu, možda i još koje mjesto više."

No, i pred Porečanima i pred Čakovčanima je dva tjedna odmora, u kojem će imati vremena za liječenje ozljeda i pripremu za završni dio natjecanja.