Atletico režirao novi triler, Barca lako

Borna Rupnik • nedjelja, 15.03.2009.

Fantastični Atletico iz Madrida sudjeluje u trilerima na kakvima bi mu pozavidio i dobar holivudski scenarist. Novu su pobjedu ostvarili na uobičajeno dramatičan način, a nesretni vratar Villarreala Diego Lopez vjerojatno ne pamti kada je posljednji puta imao toliko posla. Barcelona je bez ikakvih problema odradila gostovanje u Almeriji...

Atletico Madrid se u susretima s Barcelonom i Realom osladio s četiri boda te je Villarreal dočekan u vrlo optimističnom tonu. Pobjeda je Madriđanima donosila ravnopravnu borbu za četvrto, posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a Žuta podmornica je ionako na Vicente Calderon istrčala u ozljedama prošaranom sastavu.

I počelo je izvrsno za domaćine - Sebastian Eguren već u drugoj minuti ruši Sergija Aguera u kaznenom prostoru i sudac pokazuje na bijelu točku. Međutim, Diego Lopez je pročitao udarac Diega Forlana i zadržao početnih 0:0. Premda napadi Atletica nisu jenjavali, taj je događaj Villarrealu dao dodatni poticaj kojega je u 19. minuti u pogodak pretvorio Matias Fernandez.

No, prilike pred vratima Villarreala nastavile su se redati i nakon vodećeg pogotka, ali Aguero, Forlan, Raul Garcia i Maxi Rodriguez ipak nisu pronašli put do mreže. Kazna je stigla početkom nastavka, kada Giuseppe Rossi pronalazi Canija, koji vara Lea Franca i povisuje na 2:0.

Nevjerica na Vicente Calderonu trajala je tek jednu minutu. Prvo Forlan pogađa vratnicu, a potom Aguero konačno skida Atleticov urok i smanjuje na 2:1. A nakon što je sudac gostujućem braniču Javiju Venti pokazao drugi žuti karton, postalo je samo pitanje vremena kada je Villarreal ponovno kapitulirati.

Izjednačenje je donio Diego Forlan, iskupivši se u 81. minuti za promašeni jedanaesterac, a samo dvije minute kasnije sva tri boda u Madridu ostavlja Antonio Lopez, koji je Diega Lopeza matirao pogotkom glavom nakon Simaovog kornera. Pobjeda Atletica naposljetku je mogla biti i uvjerljivija, a potpuno je zaslužena: Los Rojiblancos su u 90 minuta uputili ni više ni manje nego 32 udarca prema suparničkom golu!

Barcelona je rutinski obavila posao u Almeriji i ponovno pobjegla Realu na šest bodova prednosti. Dvostruki strijelac, u 53. i 56. minuti, bio je Bojan, koji je priliku u prvom sastavu dobio zahvaljujući Guardiolinoj odluci da odmori Henryja i Eto'oa. Katalonci su od prve do posljednje minute dominirali terenom i stvarali prilike te domaćinima dopustili tek nekoliko izleta na napadačku polovicu. No, Almeria se unatoč porazu čvrsto drži sredine prvenstvenog poretka.