Premiership, 30. kolo, 21.03.2009, 13:45 h
Portsmouth 2:1 Everton
Everton

Crouch donio ključne bodove Portsmouthu

Marin Vuković • subota, 21.03.2009.

Dva pogotka Petera Croucha spasili su Portsmouth od novoga poraza i donijeli Mornarima ključne bodove u bespoštednoj borbi za opstanak u Premiershipu.

Preokretom na krilima dva pogotka Petera Croucha Portsmouth je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede i učinio ogroman korak ka osigurnju prvoligaškog statusa. Niko Kranjčar je odigrao vrlo dobru utakmicu, na travnjaku ostao svih 90 minuta i sjajnim dodavanjem sudjelovao u akciji kod prvog pogotka Portsmoutha.

Rano poslijepodne loše je počelo za domaću momčad, koja je već nakon četiri minute igre morala hvatati rezultatski zaostatak. Leighton Baines je izveo odličan slobodan udarac, prebacio živi zid i lopta je odsjela u mreži Davida Jamesa.

Portsmouth se ipak othrvao početnoj inicijativi gostiju i u 22. minuti stigao do izjednačenja. Kranjčar je s ruba šesnaesterca pametnim ubačajem prebacio obranu Evertona, loptu je potom glavom u sredinu vratio Glen Johnson, a tamo se našao Peter Crouch i poslao je u mrežu.

Pogodak je probudio domaćine koji su do poluvremena pokušali sve ne bi li došli i do vodećeg pogotka. To se nije dogodilo sve do 75. minute, a ponovno je glavnu ulogu odigrao neboder Crouch. Nakon kornera bio je viši od svojih čuvara i na drugoj vratnici silovito zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:1.