Premiership, 30. kolo, 21.03.2009, 18:30 h
Arsenal

Arsenalu bodovi sa St. James Parka

Marin Vuković • subota, 21.03.2009.

Niz nepobjedivosti započet 30. studenog prošle godine još uvijek nije završen, Arsenal je i na St. James Parku pružio uvjerljivu predstavu i svladao Newcastle, gurnuvši ga u još veće probleme.

Newcastle i Arsenal su na St. James Parku odigrali zaista sjajnu utakmicu, prepunu uzbuđenja, pogodaka i pravog premierligaškog nogometa. Bodove su na kraju odnijeli Topnici, izborili pobjedu od 3:1 koja je mogla biti i daleko uvjerljivija da na golu Newcastlea nije stajao danas raspoloženi Steven Harper.

Kako je tijek utakmice išao na ruku Arseneu Wengeru, nije bilo potrebe za rizik s ubacivanjem našeg reprezentativca Eduarda da Silve, koji je tako utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Ostaje, međutim, pitanje kakav bi tijek utakmica poprimila da je u 24. minutio Obafemi Martins dosuđeni jedanaesterac za Newcastle pretvorio u pogodak. U najmanju ruku dvojbena odluka glavnog suca ipak je dočekala pravedni ishod, budući da je Manuel Almunia obranio udarac Martinsa.

Nakon sušnog prvog poluvremena mreže su se počele tresti u nastavku utakmice. U 57. minuti Nicklas Bendtner je dočekao ubačaj Andreja Aršavina i glavom donio prednost Arsenalu, ali je nepunu minutu kasnije izjednačio Martins.

Dva pogotka u razmaku od 64. do 67. minute ipak su vratile utakmicu u ruke Topnika, prvo je na 2:1 povisio Abou Diaby, a odmah zatim treći pogodak postigao je Samir Nasri. Do kraja utakmice Arsenal se poigravao sa svojim protivnikom i mogao postići još nekoliko pogodaka, no ostalo je 3:1.