Manchester City izgurao Tottenham

Marin Vuković • nedjelja, 22.03.2009.

U dvije poslijepodnevne utakmice 30. kola Premiershipa pobjede su upisali domaćini. Wigan je na svom JJB stadionu s minimalnih 1:0 svladao Hull City, a identičnim rezultatom Manchester City je izborio pobjedu nad Sunderlandom.

Hull City je veći dio gostovanja u Wiganu proveo u podređenom položaju i na kraju izgubio utakmicu u samoj završnici. Momčad Stevea Brucea upisala je drugu uzastopnu pobjedu i popela se na vrlo dobro sedmo mjesto, što je vjerojatno i vrhunac kojeg Wigan ove sezone može dohvatiti. Jedini pogodak za domaćina postigao je Ben Watson šest minuta prije kraja utakmice.

U drugoj današnjoj utakmici pobjedu je upisao i Manchester City, koji je istim rezultatom pred svojim navijačima svladao Sunderland. Na ishod utakmice uvelike je utjecalo rano isključenje Georgea McCartneya zbog prekršaja nad Shaunom Wrightom-Philipsom, pa su gosti gotovo cijelu utakmicu igrali s desetoricom.

Domaćina nije obeshrabrio niti promašeni jedanaesterac Robinha iz 18. minute, do pobjedničkog pogotka došli su u 56. minuti nakon ubačaja Elana za Micaha Richardsa. Manchester City se pobjedom nad Sunderlandom popeo na deseto mjesto, čime je iz gornje polovice ljestvice zbog bolje gol razlike izgurao Tottenham.