Triumf nadvisio Ural

Borna Rupnik • srijeda, 25.03.2009.

Treći sudionik Final Foura Eurochallenge kupa bit će ruski Triumf, koji je u majstorici svladao sunarodnjake u dresu Urala unatoč fantastičnoj večeri Dariusa Vashingtona...

Ni senzacionalna pobjeda u prvoj utakmici (nakon produžetka) ni iznimno raspoloženi Darius Vashington nisu bili dovoljni momčadi Ural Greata za proboj na završni turnir Eurochallenge kupa. Triumf je u odlučujućem dvoboju na svom parketu upisao sigurnu pobjedu koja od sredine treće četvrtine više nije dolazila u pitanje.

Domaćin je bolje ušao u susret, dobio prvu četvrtinu rezultatom 25:15 i u 14. minuti vodio s čak 16 koševa prednosti. Međutim, čim se Triumf malo opustio, košarkaši Aleksandra Kesara pokazali su da ipak nisu bez razloga u četvrtfinalu. Do poluvremena su zaostatak sveli na minimum (42:41).

Vezane vijesti

Nada gostiju iz Perma tinjala je do Biggsove trice u 25. minuti za 48:44, a tada kreće nezaustavljiva serija Triumfa koja je naposljetku rezultirala s uvjerljivih 78:63. Simultanka Dariusa Vashingtona (33 koša, pet skokova i tri asistencije) nije imala učinka.

Pobjedničku su ekipu predvodili Perry s 19 koševa i šest skokova, zatim Toporov s 15 poena te Dmitrijev koji je dodao 12.

Plasman na Final Four u dvije su utakmice osigurali Virtus Bologna i Proteas EKA AEL, a posljednjeg će putnika u završnicu dati večerašnji ogled Choleta i Kijeva.