Marseille 4:1 Grenoble
Grenoble

Marseille kolo vodi

Maja Giljanović • nedjelja, 12.04.2009.

Četvrtom pobjedom zaredom što se Le Championnata tiče Olympique iz Marseillea je barem četiri sata izborio pravo kočoperiti se na prvom mjestu...

Marseille je u utakmici protiv Grenoblea tražio četvrtu pobjedu u Le Championnatu zaredom nakon trijumfa protiv PSG-a, Nantesa i Saint-Etiennea i pobjedu kojom bi isprali poraz u Donjecku protiv Šahtara našeg Darija Srne u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa UEFA (2:0 u četvrtak, a četiri dana prije uzvrata na Velodromeu).

Gerets je u Ukrajini platio danak neefikasnosti svojih napadača - ovog je puta protiv Grenoblea procurilo, ali navijače su iznova nervirali u pomalo letargičnih prvih 45 minuta u kojima nijednom nisu ozbiljnije zapucali na vrata gostiju, a sami su se izvukli sa stativom Moreire kad je u 39. minuti Mandanda bio kratak.

Belgijac im je izgleda u svlačionici servirao jezikovu juhu te je Marseille u 15 minuta drugog poluvremena triput i još jednom u 89. minuti izmamio pljesak ispunjenog (58000) Velodromea.

Prvi je gol djelo Taiwa koji je u 51. minuti realizirao jedanaesterac dosuđen nakon starta bivšeg im suigrača Battlesa na Valbueni, drugi je sedam minuta kasnije u mrežu Wimbeea pospremio Hilton, Taiwo je u 64. povisio na 3:0, a četvrti Marseillea večeras i svoj četvrti otkada je u siječnju stigao iz Šahtara je u 89. minuti ubacio Brandao (Courtois je u 94. minuti samo malo kozmetički popravio dojam).

Marseille je sada prvi. Bivši europski prvak ima dva boda više od Bordeauxa i Lyona s tim da Lavovi kasnije večeras (21) u posljednjoj utakmici 31. kola dočekuju Monaco. Prema najavama Nikola Pokrivač će istrčati u startnoj 11-orici Monaca, Jerko Leko je na klupi, a Dario Šimić je suspendiran zbog isključenja protiv Le Havrea u prošlom kolu.