Avellino izgubio u zadnjoj sekundi

Vedran Babić • nedjelja, 19.04.2009.

27. prvenstveno kolo Italije otvorili su Avellino i Bancatercas Teramo. Iako su u par navrata imali i 17 koševa viška, gosti su tek tricom u posljednjoj sekundi došli do pobjede.

Nakon sjajnog i nadasve suverenog ulaska u utakmicu malo tko je mislio kako će se Teramo morati toliko namučiti da izbori 16. pobjedu u prvenstvu. Utakmicu je otvorio sa 6:0, ubrzo je bilo 20:7, a na odmor prije druge četvrtine otišlo se s velikih 28:12 za Teramo.

U 15. i 21. minuti Avellino je upisao i najveći zaostatak - 17 koševa (19:36, 33:50), no onda se trgnuo i počeo preokretati utakmicu, čak i povesti 60:59 u posljednjoj minuti za njega sjajne treće četvrtine.

U posljednjih deset minuta laganu inicijativu imao je Teramo, koji je stalno držao minimalnu prednost. Međutim, Nikola Radulović u zadnjoj minuti pogađa za vodstvo domaćih 85:84, a na kraju ipak zasluženu pobjedu gostima donosi dalekometnim šutem sa zvukom sirene Ryan Hoover za konačnih 87:85.

Giuseppe Poeta briljirao je za goste s 22 koša, šest asistencija i pet skokova, a Jaycee Carroll ubacio je 17 poena uz osam skokova. Kod Avellina Radulović je zabio 16, Travis Best 14, a Tamar Slay 11 koševa i čak 12 skokova. Bivši cibonaš Chris Warren također je postigao 11 koševa te je upisao po četiri asistencije i četiri skoka.